במהלך ניסיון התפיסה דקר בטעות האח את אחיו השני. אילוסטרציה: שאטרסטוק

שני אחים, תושבי באר־שבע, בני 33 ו־35, מואשמים בכך שהיכו ודקרו את תושב העיר וכל זאת בשל חוב כספי של 600 שקל בלבד.

על פי עובדות כתב האישום שהוגש אתמול (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע על ידי בא כוח פרקליטות מחוז דרום, עו"ד אביב דמרי, עולה כי בשל אותו חוב כספי גמלה בליבם של שני האחים ההחלטה לדקור את בעל החוב. לשם מימוש החלטתם הצטיידו שני האחים בסכין מטבח ובגז מדמיע ובתחילת החודש הם הגיעו אל סמוך לביתו, התקרבו אליו וללא כל תגרה מוקדמת אחד האחים דקר את בעל החוב בפניו באמצעות הסכין וניקב את הלחי שלו.

תוך כדי מאבק נפל האיש ארצה, וכשהוא שוכב על גבו, הסתערו עליו שני האחים הנאשמים, כאשר אחד האחים מרסס את פניו בגז מדמיע. בהמשך המאבק, כך נטען בכתב האישום, דקר אחד האחים את קורבנו בכל חלקי גופו, והאח השני בעט בראשו. בעל החוב הפצוע הובהל לבית החולים 'סורוקה', שם אובחנו בו פצעי דקירה בצוואר, בחזה, בירך ובעכוזו. הפצוע שוחרר לביתו לאחר שישה ימי אשפוז.

זאת ועוד, לא רק בעל החוב נפצע באירוע הזה. על פי הנטען בכתב האישום, במהלך המאבק בין בעל החוב, שהיה שרוע על הקרקע, לאחד האחים, ניסה האח השני לתפוס את ידיו של בעל החוב כדי לנטרלו. במהלך ניסיון התפיסה, בעוד אחד האחים דוקר שוב ושוב את בעל החוב, דקר האח בטעות את אחיו השני, שנזקק אף הוא לטיפול רפואי.

כתב האישום מייחס לשני האחים הנאשמים ביצוע עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, פציעה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין. לכתב האישום גם צורפה בקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרם של שני האחים הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

על פי בקשת הפרקליטות עולה, כי לאחד האחים יש הרשעות קודמות בגין עבירות אלימות, רכוש וסמים. לאחיו יש רישומים קודמים בגין עבירות אלימות, סמים, נשק ורכוש.

עוד עלה כי לפני כחודשיים נגזר על אחד האחים (33) מאסר על תנאי לאחר שהתריע בפני המשטרה על רצונו לדקור את בעל החוב בגין אותו חוב כספי. האח נעצר, הועמד לדין ונגזר דינו במסגרת הסדר טיעון. האח הנאשם, כך התברר, לא חשש, לאחר שהועמד לדין בגין אירוע הקשור לסכסוך אודות החוב הכספי, לממש את החלטתו לדקור את בעל החוב.

"נראה כי מורת החוק", כך ציינו בפרקליטות, "אינה חלה על המשיבים (שני האחים הנאשמים) וכל העונשים שקיבלו בעבר לא הרתיעו אותם מלשוב ולבצע עבירת אלימות חמורה ביותר".

שני האחים הודו בחקירתם במיוחס להם.