צילום: קובי קואנקס

היום (שלישי) ייצאו 502,918 באר שבעים להצביע לבחירות הכנסת ה-21. יום שבתון מתקיים ביום זה על מנת לעודד את קולנו לצאת ולממש את זכותנו הדמוקרטית להצביע ולהשפיע. אז לפני שתצאו אל הקלפי, הנה כל מה שחשוב לדעת על אופן ההצבעה.

לרגל הבחירות לכנסת ה-21, ועדת הבחירות המרכזית החליטה כי שירותי הנסיעה בתחבורה הציבורית הבינעירונית יהיו פתוחים לציבור הרחב, חינם, החל מהשעה 20:00 בערב שלפני יום הבחירות (08.04), ועד לתום השירות ביום הבחירות (09.04).

מי רשאי להצביע?
כל אזרח ישראל ותושב קבע מעל גיל 18 ורשום בפנקס הבוחרים. משרד הפנים שלח לכל בעלי זכות הבחירה הודעה, במידה ולא קיבלתם הודעה לבוחר תוכלו לבדוק את זכאותכם להצביע ואת מיקום הקלפי שלכם באתר של משרד הפנים

איפה מצביעים?
כאמור, ההצבעה מתקיימת בקלפי הקרוב לביתכם, בהנחה שהכתובת שלכם מעודכנת בתעודת הזהות. בבאר שבע ממוקמות 886 קלפיות ברחבי העיר, מתוכן 400 קלפיות נגישות ו-213 קלפיות נגישות מיוחדות.

חולים המאושפזים בבית החולים יוכלו להצביע בקלפי שתוצב במקום. חיילים הנמצאים בסמיכות למקום מגוריהם יוכלו להצביע בקלפי המיועדת להם לפי הודעת הבוחר שקיבלו, במידה ולא, הם זכאים להצביע בקלפיות שיוצבו בבסיסים הצבאיים.

צריך קלפי נגישה לבעלי מוגבלויות?
עבור נכים ובעלי צרכים מיוחדים הותקנו "קלפיות נגישות מיוחדים". באתר הכנסת מתפרסמת רשימת כל הקלפיות בישראל, כולל הנגישות והנגישות המיוחדות. שימו לב כי אדם שמפאת מצבו הגופני מוגבל בניידות והקלפי שבה הוא רשום אינה מוגדרת כנגישה, רשאי להצביע בכל מקום קלפי שנקבעה כקלפי נגישה מיוחדת.

בהצבעה בקלפיות הנגישות המיוחדות יידרש הבוחר, אם מוגבלותו אינה ניכרת לעין או אם אין ברשותו תעודה המעידה על כך שהוא מוגבל בניידות, לחתום בפני מזכיר ועדת הקלפי על הצהרה כי הוא מוגבל בניידות. 

מתי מצביעים?
הקלפיות נפתחו בשעה 7:00 בבוקר ועד לשעה 22:00 בלילה.

כיצד מזדהים?
על מנת לממש את זכות הבחירה שלכם יהיה עליכם להזדהות באחת מהאפשרויות הבאות:

תעודת זהות

רישיון נהיגה

דרכון

לרשימות המועמדים >> לחצו כאן