דנילוביץ' וגבאי. המחוזר והמחזר. צילומים: שי שמואלי, יובל חן

השם החם בבחירות לכנסת, הוא לא נתניהו ולא גנץ ואפילו לא יאיר לפיד. ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' נתפס כנכס אלקטוראלי שכולם משחרים לפתחו ואפילו מפעילים עליו לחצים כדי להצטרף לשורותיהם.

יו"ר העבודה אבי גבאי הציע לראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' שריון במקום ה-2 ברשימת המפלגה לכנסת, אך דנילוביץ' סירב להצעה. כך נודע ליובל קרני, כתב ynet. דנילוביץ', שנבחר בפעם השלישית לראשות העיר באר שבע מזוהה עם מפלגת העבודה.

הפניה של יו"ר מפגת העבודה, אבי גבאי, שהציע לדנילוביץ' את מקום 2 ברשימת העבודה, היא לא היחידה. לדנילוביץ' היו הצעות להצטרף למפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד כאשר הובטח לו תפקיד של שר עם לפיד יהיה בממשלה. גם אישים בליכוד ניסו להניע את דנילוביץ' להצטרף לשרותיהם אולם הוא דחה את כל הפניות.

למרות שדנילוביץ' חוזר ומדגיש בכל פעם שהוא רואה בראשות עיריית באר שבע את מפעל חייו, ההערכה במערכת הפוליטית כי דנילוביץ' מחפש את העיתוי המתאים מבחינתו כדי לעלות כיתה ולהתמודד במישור הארצי.

בפוליטיקה המקומית משוכנעים כי דנילוביץ' לא אמר את המילה האחרונה ובקונסטלציה מסויימת הוא יחליט כן ללכת לפוליטיקה הארצית כמוביל ולא מובל. דנילוביץ' לא רוצה להיות מספר 2, הוא מעוניין להיות מספר 1 וזה יקרה, לדעת פוליטקאים מהדרום, כשקבוצה נכבדת של אנשי מפלגה יקראו לו "בוא תציל אותנו, תציל את המפלגה ובוא נשנה את המדינה", תסריט שנשמע אולי דמיוני אבל בהחלט זה מה שדנילוביץ' שואף ולהצעות כאלה הוא ממתין.

למרות ההצעה של גבאי, דנילוביץ' אמר כי הוא מעדיף להישאר בתפקידו כראש העיר: ״בשלוש מערכות הבחירות האחרונות לכנסת קיבלתי הצעות ממפלגות שונות, להשתלב ברשימותיהן. הודתי בנימוס והודעתי אז וכך גם הפעם, לכל הפונים, שאני רואה בשליחותי הציבורית בנגב משימה לאומית. זוהי גולת הכותרת של מפעל חיי ואני מתכוון להמשיך ולשרת את המדינה מהנגב״.

ממפלגת העבודה נמסר כי הם אינם מתעסקים בפרסומים אודות שריונים.

על פי דיווח נוסף גבאי הציע גם לחבר הכנסת חיים ילין לחבור למפלגה ולהשתבץ במקום העשירי ברשימת העבודה. ילין ביקש 24 שעות לחשוב על כך, והיום (שני) בצהריים התקשר לגבאי והשיב להצעה בשלילה.

חיים ילין. לא יעבור ממפלגה למפלגה. צילום: גדי קבלו

ילין, תושב קיבוץ בארי, הודיע בשבוע שעבר כי החליט לסיים את תפקידו במפלגת 'יש עתיד' ולא יתמודד ברשימה בבחירות הקרובות. גם סיגל מורן, שסיימה לפני מספר חודשים את תפקידה כראשת המועצה האזורית בני שמעון, החליטה שלא לרוץ לכנסת באותה המפלגה.