בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע קבע כי אב ישלם את מזונות לשני ילדיו, קטינים בני 16 ו-17 לחשבונות על שמם בתנאי שהם יואילו לבקר אותו לפחות פעמיים בחודש. האם, שניסתה לגבות את המזונות מהמוסד לביטוח לאומי נאלצה להשיב את הכספים לידי האב עד שילדיו יואילו להיות בקשר עימו.

מדובר בבני זוג מהדרום אשר להם שני ילדים משותפים. לאורך השנים האם הפצירה בילדים כי אם יהיו בקשר עם אביהם הם יסולקו מהבית. האב לא אמר נואש ועשה כל שביכולתו על מנת להתקרב לילדיו אולם האם סיכלה פעם אחר פעם קשר עם הילדים.

האב הגיע לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה על מנת לחדש את הקשר בינו לבין ילדיו. השופט אשר שמע כי גם שעה שהאב ישב שבעה על מות אביו לא טרחו ילדיו לבקרו, הודיע כי עסקינן בשני ילדים בוגרים ועליהם להבין כי אבא הוא לא כספומט ועל כן, ככל שהם סבורים כי עליו לממן את צרכיהם יואילו לחדש עימו את הקשר.

לימים האם אף ניסתה לעקוף את פסק הדין ולגבות את המזונות באמצעות המוסד הביטוח הלאומי אולם בית המשפט הבהיר כי החלטתו הייתה ברורה ולא ישולמו כל מזונות כל עוד אין קשר בין האב לבין ילדיו. כעת, לאחר מתן ההחלטה זכה האב להיפגש עם בנו לאחר שנים של נתק.

עו"ד שירה קופמן. צילום: יח"צ דיאל תקשורת

לדברי עורכת הדין שירה קופמן, המייצגת את האב: "ילדים זקוקים לשני ההורים בחייהם וזהו תפקידנו כעורכי דין וכהורים - לעשות ככל יכולתנו על מנת לשמר את זכותם של ילדים לגדול כששני ההורים חלק מחייהם".