ד"ר גיא טווינה | צילום: הרצל יוסף

ד"ר גיא טווינה. גיל: 44. עיסוק: רופא מומחה ביילוד וגניקולוגיה ומנהל מרכז בריאות האשה של שירותי בריאות כללית בבאר־שבע. נשוי לשירי ואב לעדי, אורי ואלירן. תושב באר־שבע

מתי מתחילה השבת שלך?
"מוקדם בשישי בבוקר. איסוף קפוצ'ינו לדרך מבית קפה קבוע אהוב עליי והקניות - חלות לשבת, ירקות אצל הירקן ואיטליז, ומשם הביתה להתחיל לבשל. התחנות הקבועות שבהן אני קונה מזה שנים רבות וכמובן נהנה מחוויית הקנייה והשיחה עם המוכרים הקבועים. זמן הנסיעה בין התחנות מנוצל לשיחה טלפונית עם חברים ולשמיעת מוזיקת הבלוז והרוק האהובה עליי".

מי מכין ומה מכינים לארוחת השבת?
"שירי אשתי ואנוכי. שירי אופה מעולה, אני בצד של הבישולים. מכינים לכולם מהכל, כולל לאורחים המגיעים כמעט קבוע לקידוש. פשטידות בשר ותפוח אדמה, עוף ברטבים בתנור, קציצות מבושלות בצ'ילי ודבש, שניצלים, דגים, צלי בקר ופלפלים ממולאים מככבים בדרך כלל על השולחן. לקינוח - עוגות שוקולד ופירות, כדורי שוקולד לילדים, מאפים ממולאים תפוחים או אגסים".

מה המאכל המועדף על שולחן השבת?
"הילדים אוהבים שניצלים, אז הם ניצחו מבחינת הכמות".

הולכים לבית הכנסת?
"חצי שעה לפני כניסת השבת מסתיימים כל טקסי ההכנות, אמבטיות, ואני יוצא לבית הכנסת הסמוך לביתי, 'שערי גילה בציון'. בית כנסת זה הינו מרכזה של קהילה מאוד מגובשת וחמה, אשר מהווה גב חזק ותומך לכל חבריה, וזו זכות ענקית בעיניי להיות חלק ממנה. לאחר מכן קידוש וארוחת ערב שאליה מוזמנים חברים קבועים. הארוחה והישיבה סביב השולחן יכולות להימשך סביב השלוש־ארבע שעות".

אתה מצליח לנוח בשבת?
"מרגע ההליכה לבית הכנסת מתחיל שעון אחר, שעון איטי ורגוע, המנותק מהטלפון הנייד, מהמיילים ומהעבודה. מתרכזים במשפחה, בבילוי המשותף, בצחוק ורוגע אין סופי, בטיול רגלי עם הכלבה בטיילת העוטפת את השכונה, בנגינה על גיטרות ובארוחות משותפות".

מהו בילוי השבת המשפחתי המועדף עליך?
"ארוחת שישי, הישיבה המשותפת בסלון לאחריה ולאחר ארוחת השבת, שבה אנו צוחקים ועורכים שיחות משותפות. המון עוצמה מוקרנת מישיבה משותפת של כל המשפחה ביחד. זה הזמן המיועד בדרך כלל להשלמת חוויות מהשבוע שחלף, תוך כדי הדגשת חשיבות הדבק המשפחתי המאחד את כולנו. יש בעיניי גם העברת מסר בכך לילדים, שמשפחה ומשפחתיות הינם ערכים עליונים בחיים ולא משנה במה אתה עוסק".

זיכרון ילדות מיוחד מהשבת?
"סבתי זיכרונה לברכה התגוררה באור יהודה. הייתי ישן שם כל שישי שבת, ולעולם לא אשכח את הארוחות המשפחתיות שבהן השתתפו חמישים חברי משפחה, כולם מכונסים בדירת שלושה חדרים קטנה סביב מספר שולחנות, שרים ואוכלים. חווייה ששייכת לעבר וקשה להסביר אותה, אלא אם כן נכחת בה ולאורך זמן. את האהבה הענקית שלי למטוסים רכשתי שם, מחלון הסלון שהשקיף על מסלולי ההמראה והנחיתה בנמל התעופה בן גוריון".