על רקע גל החיסולים הפליליים ברחבי הארץ, נודע למיינט באר שבע כי חיסול נוסף נמנע ברגע האחרון בשכונה ג' בבאר שבע.  עבריין באר שבעי המוכר היטב בעולם התחתון בישראל, הסתכסך עם עבריינים מאזור המרכז. יום למחרת כבר הגיעו אל ביתו שני "שליחים" שהטמינו לו מטען ברכב.

העבריין הזעיק את המשטרה, שהגיעה וסגרה את רחוב ארלוזורוב בשכונה ג' מחמש וחצי בערב ועד לחצות הלילה. מדובר היה במטען קטלני, ולחבלני המשטרה לקח שעות על מנת לדאוג לפירוק המטען.

העבריין, שמגן על עצמו באמצעות צפייה במצלמות אבטחה שפיזר מסביב לביתו, הבחין שלשום (שני) סמוך לשעה חמש וחצי, באופנוע ועליו שני אנשים שנעצרו ליד רכבו.

העבריין עקב אחר השניים במצלמות האבטחה וראה את אחד מהם כשהוא יורד מהאופנוע "עושה את עצמו מחפש משהו על הריצפה שליד הרכב", מספר העבריין בשיחה בלעדית עם מיינט באר שבע.

"בשלב מסוים אני קולט את זה "שחיפש משהו", מתכופף ומטמין לי את המטען מתחת לרכב. יצאתי מייד מהבית, ואיך שהם שמעו את דלת הבית נפתחת, הם ברחו. התקרבתי לרכב וראיתי את המטען מוצמד לי לרכב. הזעקתי את המשטרה שהגיעה בכוחות גדולים ובמשך שש שעות הם עסקו בפירוק המטען".

למחרת היום הגיעו בלשי משטרת באר שבע ואספו את העבריין מביתו לחקירה בתחנה ודרשו ממנו שמות של אנשים שהוא יכול להצביע עליהם כחשודים בנסיון לחסל אותו. "אני לא יכול לתת להם שמות", אומר העבריין, "יש לי בבית ילדים ותינוקת, אני לא אעצבן אותם (העבריינים איתם הסתכסך, א.ח) יותר עכשיו".

לטענתו של העבריין, במשטרה טוענים נגדו עכשיו כי הוא מסר להם הודעה כוזבת, בשל רצונו לקבל אבטחה מוגברת מהמשטרה ,על רקע הסכסוכים הפתוחים שיש לו בעולם העברייני.

"באמת נראה למשטרה שאני אשים לעצמי מטען חי של 30 אלף שקל באוטו?", אומר העבריין, "זה לא משחק ילדים. אני עבריין והכל נכון, אבל במקום להבין שנמנע פה חיסול שעוד אנשים היו יכולים להיפגע מזה, באים ומאשימים אותי שהמצאתי את זה?".

ממשטרת ישראל נמסר כי "התקבל דיווח אודות חפץ מעורר חשד בצמוד לרכב ברחוב עליאש מרדכי בבאר שבע. חבלן משטרה הגיע למקום ובתם טיפולו המקצועי הוברר כי מדובר בפריט פירוטכני שאינו בר הפעלה. משטרת ישראל פועלת כל העת למען ביטחון הציבור, ועל אף כי הוברר שלא מדובר במטען או במעשה מסכן חיים נפתחה חקירה לבירור נסיבות העניין".

חשיפת נסיון החיסול הזה בבאר שבע מגיע אחרי שבאותו ערב ממש, כמה שעות מאוחר יותר, נהרגו שני עבריינים מוכרים בפיצוץ בשכונת התקווה בתל אביב, והיום נהרג נהגו של יעד לחיסול על כביש החוף בנתניה. יעד החיסול עצמו נפצע יחד עם אדם נוסף שנפצע ואשר גם היה ברכב.