צילום ארכיון: דוברות מד"א. למצולמים אין קשר לכתבה

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שלישי) לבית משפט השלום לנוער בבאר שבע כתב אישום נגד קטין בן 17.5 מהעיר, אשר נהג ברכב בהיותו שיכור ובלתי מורשה לנהיגה, גרם לתאונת דרכים בה נפגעו 5 בני משפחה, ונמלט מהמקום.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אביב דמרי, בשבת האחרונה הגיע הנאשם לבית סבו כשהוא שיכור, לקח ללא רשות את המפתחות של הרכב שהוסתרו מתחת לכרית והחל בנסיעה ברחובות באר שבע, זאת על אף שמעולם לא קיבל רישיון נהיגה.

בצומת הרחובות חזני-מויאל בשכונה י"א עלה הנאשם על אי תנועה וירד לנתיב הנגדי, שם התנגש ברכב חולף בו נסעה משפחה בת חמש נפשות, בהן אישה בהריון ופעוטה בת שלוש. חמשת נוסעי הרכב נפצעו באורח קל. אז נמלט עם הרכב מהמקום ונטש אותו בסמוך.

מכתב האישום, הנאשם לא עצר את רכבו במקום כדי לעמוד על תוצאות התאונה ולא הזעיק עזרה לנפגעים, זאת על אף החובה המוטלת עליו בדין.
כתוצאה מהתאונה, נפגעו חמשת בני המשפחה ששהו ברכב ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.

חקירת התאונה התבצעה על ידי שוטרי מחלק נוער במשטרת באר שבע, שאיתרו את הנער כחצי שעה לאתר התאונה ובדמו נגדמו 560 מיקרו-גרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה ברשלנות וגרימת תאונת דרכים בה נחבל אדם, נהיגה ללא רשיון נהיגה תקף, ועוד.
הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים.