ירי הטילים על באר-שבע בלילה שבין שישי לשבת, העלה את מפלס המתח והחרדות בקרב הורים והדילמה היא: האם לשלוח את ילדיהם לבית הספר מחר (א') ואם כן, מה יקרה אם תתפוס את הילדים אזעקה בשעת הלימודים וכיצד המורים והצוות החינוכי יתמודדו עם סיטואציה זו.

צילום: מוטי קמחי

מקרה דומה אירע בנתיבות כאשר פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה וקיום הלימודים. בזמן שהתלמידים שהו בכיתות בוצע ירי על העיר, מה שגרם לפאניקה והורים רבים התבקשו להגיע לקחת את ילדיהם. ראוי להדגיש כי כל עוד אין הנחיות אחרות בשלב זה הלימודים יתקיימו כסדרם, אלא אם חלילה הלילה יצטרכו תושבים לשהות בממ"דים.

"אני סומכת על ראש העיר שיקבל החלטה נכונה, אבל בהחלט מודאגת ועולים המון מחשבות בראש", אומרת אביבית ועקנין, אם לשני ילדים שלומדים ברמות. לדבריה: "שלא כמו בסבבים הקודמים, נראה שהפעם הפרות הפסקת האש חוזרות ונשנות ולא ברור מתי זה יפסק וזה יוצר חוסר שקט ואי ודאות".

ענת, שבתה בפעוטון בשכונת רמות, בכלל לא רגועה בעיקר בשל העובדה כי בפעוטון אין מרחב מוגן. "איך אפשר לשלוח תינוקת כשאתה יודע שבשעת חירום אין לה הגנה?" היא שואלת, אולם מצד שני היא אמא שעובדת במוסד חינוכי ואין לה סידור לבתה וכאן היא פשוט חסרת אונים: אני באמת לא יודעת מה לעשות".

מאז הירי על העיר לראשונה בסבב הנוכחי, הרשתות החברתיות רועשות וגועשות והמגיבים חלוקים ביניהם אם לקיים לימודים במצב שאין כלל ודאות שהירי לא יתחדש בכל שעה. "פיקוד העורף לא תמיד צדק כשהנחה לחזור לשגרה ושגה הפעם יותר מפעמים קודמות", כותבת רונית שלא ממש סגורה אם יש מקום לחזור לשגרה מלאה.