האם זה מה שירגיע מעט את ההורים בבאר שבע? בחברת תרבות הפנאי 'כיוונים' נערכים להתקין מצלמות ברשת מעונות היום 'ילדים', כאשר עד 1 בספטמבר תושלם התקנתם.

צילום המחשה: shutterstock

"הצבת המצלמות נועדה להרתיע מפגיעה בפעוטות", אומרים בחברת 'כיוונים', חברת הבת של עיריית באר-שבע, ומסרבים לדרישה לחבר הורים לתיעוד בזמן אמת.

הוויכוח סביב השאלה האם ההורים יכולים לצפות בזמן אמת ולעקוב אחר המתרחש במעונות, הוא בעיקר ויכוח פנימי בין ההורים.  חלקם מבינים שהדבר "בעייתי" ואין אישור חוקי למהלך זה. אחרים טוענים, כי "ההתרתעה תתאפשר רק כאשר תהיה צפיה בזמן אמת".

סימה וקנין, אמא לשתי בנות, אחת ברשת המעונות אומרת: "גם בגן של כרמל מעודה היו מצלמות, מצלמות במעגל סגור לא פותרות את הבעיה, כי מי אמור לצפות בסרט?".

ב'כיוונים' הסבירו להורים, כי "איננו יכולים לחבר אתכם לתיעוד בזמן אמת, מסיבות חוקיות, אך נוכל להבטיח לכם כי אנו שמים את הילד במרכז הווייתנו ופועלים כל העת להבטיח את בטחונו ושלומו הפיזי והנפשי של ילדכם".

בינתיים, ההורים לא מסתפקים בהתקנת מצלמות ברשת מעונות היום 'ילדים', אלא דורשים להתקין גם בגני הצהרונים, זאת למרות שחוקיות המהלך נמצאת בספק. בשיחה עם 'מיינט באר-שבע' הסבירו ההורים הסבירו כי הם ממתינים לתשובות מרשת המעונות ואז יחליטו על המשך הצעדים הבאים.