"עצוב לי מאוד", מספר ערן אוזן, הסובל מעיוורון מלידה שממש היום (ד') חל יום הולדתו ה-33 לאחר שאתמול בשעות הבוקר נדרסה כלבתו "גולה" שאליה היה קשור מאוד ומחובר מזה שנים,

 

ערן ו"גולה" בימים הטובים. צילום: פרטי

התאונה אירעה קרוב לביתו ברחוב קיבוץ גלויות בשכונת דדו באופקים. "גולה" ניצלה רגעים של רפיון כשדלת החצר היתה פתוחה הצליחה לחמוק ובניסיון לחצות את הכביש נפגעה מכלי רכב ונדרסה למוות.

"הייתי קשור אליה מאוד, לכל מקום היא ליוותה אותי, היא ממש תחסר לנו", מספר ערן.

הסיפור של ערן אוזן ובני משפחתו נחשף לפני מספר שנים לראשונה ב'ידיעות הנגב'. אמו, מזל, נשואה ואם לשני ילדים, ערן והבת סהר נולדו עם עיוורון. מזל הינה פעילה חברתית מוכרת באופקים, מסייעת לאוכלוסיות חלשות ומתנדבת בארגונים למען החברה.

ערן מעלה בכל הזדמנות אפשרית את הצורך לאפשר לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, להתפתח ולהגשים את שאיפותיהם, לשם כך נוסד 'רדיו סהר' על ידי ערן ובני משפחתו, שהפך לכלי להעלאת המודעות של בני נוער המתמודדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים שאינם מקבלים מענה ראוי מהחברה.

הכלבה "גולה", מסוג צ'יוואווה, היתה חלק מהמשפחה ולא החמיצה הזדמנויות לצילומים משותפים. "הכלבה שלנו מתה ואנחנו מאוד עצובים", מספרת מזל שמסרבת להשלים עם מותה הטראגי של "גולה".

לטענת מזל, היה אפשר למנוע את דריסתה: "אם היו באמפרים (פסי האטה) בכביש יכול להיות שהיא היתה עוד בחיים. נושא הבאמפרים מאוד קריטי, היום זה כלב מחר חלילה ילד שחוצה את הכביש, חייבים לטפל בזה בדחיפות".