מאי פרץ ז"ל. צילום: מתוך אתר ynet

פרק נוסף בפרשת תאונת הדרכים בה נדרס למוות הנער מאי פרץ בן ה־17 לפני שבעה חודשים על ידי דודתו מיכל עוזרי במושב אשלים ברמת הנגב. ביום ראשון הרשיע בית משפט השלום לתעבורה בבאר־שבע את מיכל עוזרי (27), תושבת אשלים, על סמך הודאתה במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של גרימת מוות ברשלנות באותה תאונת דרכים בה נדרס אחיינה למוות על ידי הרכב בו היא נהגה. במסגרת ההסדר הוסכם כי על עוזרי יוטל עונש מאסר של שבעה חודשים לריצוי בדרך של עבודות שירות וחמש שנות פסילה של רשיון הנהיגה.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות בא כוח הפרקליטות, עו"ד ואדים סיגל, הסיעה עוזרי בשעת לילה את אחיינה, מאי פרץ בן ה־17, ונער נוסף לבתיהם, כאשר הם יושבים על מכסה המנוע של הרכב. בשלב מסוים, כמה עשרות מטרים לפני מקום התאונה, ירד הנער מהרכב והלך לביתו ואילו עוזרי המשיכה לנהוג ברכבה כאשר אחיינה עדיין יושב על מכסה המנוע. תוך כדי הנסיעה, בשלב בו רכבה של עוזרי עלה על פס האטה, החליק האחיין ונפל ממכסה המנוע לעבר הכביש ומיד לאחר מכן נדרס על ידי רכבה של עוזרי. האחיין, מאי פרץ, נלכד בין תחתית הרכב לבין הכביש ונפצע באורח אנוש. מותו נקבע בדרך לבית החולים.

מהפרקליטות נמסר: "העונש שהוסכם עליו במסגרת ההסדר מגלם בתוכו, מצד אחד, את רשלנותה של הנאשמת, ומצד שני, את הודאתה, נטילת האחריות מצידה ואת הנסיבות האישיות החריגות שלה. יודגש כי הסדר הטיעון נערך לאחר שהפרקליטות קיימה את חובתה על פי דין ועדכנה את הורי המנוח באשר לפרטיו. הורי המנוח הביעו הסכמה לתנאי ההסדר".

פרקליטתה של מיכל עוזרי, עו"ד סוזי שלו, אמרה ל"ידיעות הנגב": "אנו מעריכים מאוד את הפרקליטות שהבינה את הנסיבות המיוחדות והגענו למה שהגענו. מדובר בהסדר הוגן המשקף את נסיבות המקרה הטרגי והקשה הזה. אני מעריכה את עמדת הפרקליטות שהגיעה איתנו להסדר הזה, תוך התחשבות בנסיבותיה של הנאשמת ובנסיבות המקרה יוצא הדופן הזה".

לאחר הגשת כתב האישום והודאתה בעובדות שנטענו בו במסגרת הסדר הטיעון, החליט השופט דוד לנדסמן להרשיע את מיכל עוזרי בעבירה של גרימת מוות ברשלנות, וקבע כי שלב הטיעונים לעונש יתקיים ב־16 במרץ הקרוב, כשעד אז גם תוגש לבית המשפט חוות דעתו של הממונה על עבודות השירות.