הקיץ כבר מזמן כאן והחום הקיצוני של אוגוסט 2019 מבריח המונים לבריכות השחייה הפזורות ברחבי באר שבע. אולם לא לכולם יש את האפשרות הכלכלית להוציא סכומים של מאות שקלים בכניסה חד פעמית לבריכת שחייה, בעיקר למשפחות ברוכות ילדים.

כיום, בבאר-שבע ישנן בריכות שחייה ציבוריות כגון בית יציב, בית החייל, קאנטרי קלאב, אוניברסיטה ועוד. אולם אין בריכות עירוניות במתכון שהתקיים בעשורים הקודמים. מידי שנה בחודשי הקיץ, עולה השאלה, מדוע העירייה לא מעודדת הקמת בריכות עירוניות, שהיא זו שתהיה אחראית ותפקח עליהן.

צילום המחשה: shutterstock

חבר המועצה גיל שטכמן, מסיעתו של ראש העירייה רוביק דנילוביץ', העלה הצעה לסדר שעניינה "מועדוני ספורט אשר מציעים בריכות שחייה וגובים סכומי עתק שחלק מהאוכלוסייה אינה יכולה לשלם". בהתאם לכך, הצעתו שעלתה לדיון היא "בניית בריכה עירונית, שיכולה לפתור את הבעיה לתושבים בחודשי הקיץ".

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', ציין בדברי תשובתו כי "כעירייה, אין לנו את המומחיות להפעיל בריכה, מה שהיה בשנות ה-70 (של המאה הקודמת), זה משהו אחר".

באותן שנים שדנילוביץ' הזכיר, היו מספר בריכות עירוניות שעם השנים נעלמו לטובת פרויקטים כגון מלון ליאונרדו (במקום הבריכה בשכונה ג'), המכללה האקדמית סמי שמעון (בריכה בשכונה א') ועוד.

רוביק דנילוביץ'. צילום: שי שמואלי

דנילוביץ', חזר וציין, כי הפעלת בריכות מחייבת מומחיות: "בריכה מצד אחד זו חוויה גדולה, מצד שני זאת סכנה לא קטנה, זו אחריות אדירה", אמר. אולם בכל היתה לו בשורה: "אנחנו מקדמים הקצאה של שתי בריכות נוספות בעיר".

מדובר בבריכות שלאחת מהן כבר יוצא מכרז (כנראה בספטמבר) לזכיין שיפעיל אותה בשיטת b.o.t (הקמה, הפעלה, מסירה) למשך 25 שנה. דרך הזכיין ייעשה ניסיון להסדיר כניסה גם לאוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך.

מזרקה בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף

בינתיים, עד שיוקמו הבריכות הללו ויופעלו (במסגרת של קאנטרי קלאב) לא מעט תושבים מבאר שבע מצאו פתרון בהשתכשכות במזרקות המים בעיר, בעיקר בזו הממוקמת מול בניין העירייה.