מזה חודשים, חייה של של דייזי אוזן בת 85 מבאר-שבע, הפכו לגיהנום ונפשה לא יודעת מנוח.

אוזן, הסובלת ממחלות כרוניות ומתקשה בניידות, חוששת לנוע בתוך ביתה בלילה, ואפילו ללכת לשירותים היא פוחדת. "אני מרגישה חסרת אונים, למה זה מגיע לי", היא שואלת ומבקשת בכל לשון של בקשה לסייע לה במצוקתה.

דייזי אוזן. צילום: פרטי

אוזן מתגוררת בדירת קרקע ברחוב רש"י בשכונה ד'. היא מתלוננת מזה זמן רב כי השכן ליד ביתה, אוסף חפצים ופסולת על הגג, ערימות של ציוד, דבר שגורם למפגע תברואתי, שתוצאותיו ריבוי מכרסמים שחודרים לביתה ופשוט גרמו לה לחרדות ומצוקה.

"יש חולדות, עכברים, יתושים, אני ממש פוחדת להסתובב בבית", מספרת אוזן. בנה של דייזי אוזן, התלונן לדבריו מספר פעמים לעירייה באמצעות המוקד העירוני, אולם דבר לא עזר:

"אמא היא אישה חולה, לפני ארבעה ימים חדרה חולדה לתוך הבית, ואמא פשוט נכנסה לפחד, זה מצב בלתי נסבל, איך העירייה לא מטפלת בדבר כזה זו בושה וחרפה".

הגג. חולדות ולכלוך. צילום: פרטי

דייזי אוזן מבקשת שהעירייה תטפל במפגע הבלתי נסבל, הן על ידי ריסוס אפקטיבי והדברה, והן על ידי נקיטת פעולות אכיפה למי שמשליך פסולת בסמוך לבית. "תוציאו אותנו מהסיוט הזה" מבקשים האם ובנה.

דובר העירייה אמנון יוסף מסר בתגובה:"מלבד פניה אחת בנושא הדברה, אשר טופלה במיידי על ידי העירייה, לא התקבלה שום תלונה בעניין כפי שמתואר בשאילתא. מחלקת הדברה ביצעה טיפול מסביב לבניין המגורים נגד אותם מזיקים. כידוע, העירייה אינה מבצעת הדברה בבתי מגורים פרטיים. בנוגע להשלכת פסולת והפגנת אלימות מצד הדייר, יש לפנות למשטרת ישראל".