משפחתו של סרגיי ז"ל ברחבת ההספדים. צילום: יעקב לוי

אנשים רבים נענו לקריאה והגיעו היום (רביעי) אחרי הצהריים לבית העלמין האלטרנטיבי בבאר-שבע, להשתתף בהלוויתו של סרגיי סימיונוב ז"ל שנהרג באסון קריסת המנוף ביבנה. אמש הותר שמו לפרסום, לאחר שבני משפחתו המתגוררים באוקראינה קיבלו את הבשורה המרה.

ללוויה הגיעו חיילים, אזרחים מהעיר ומחוצה לה וכן תושבים מהפזורה הבדואית. אמו ואחותו של המנוח הגיעו בטיסה מאוקראינה, בסיוע 'הקרן לידידות' שמימנה את הוצאות הבאתם, כפי שסיפרה כרמית אביטן מהקרן. אגף הרווחה בעירייה ובראשם מנהלת אתי כהן ליוו את רעייתו של סרגיי, אימו ואחותו.

בפוסט בעמוד הפייסבוק של 'הקרן לידידות' נכתב: "כששמענו על מותו של סרגיי סימיונוב בתאונת המנוף ביבנה, ושמשפחתו נמצאת באוקראינה ואינה יכולה להרשות לעצמה לרכוש כרטיסי טיסה ולהגיע להיפרד ממנו, לא יכולנו להישאר אדישים ודאגנו במהירות, יחד עם מחלקת הרווחה של באר שבע, לסייע להם להגיע ללווייתו".

הרב אברהם לובר אמר קדיש ודברי תפילה. צילום: יעקב לוי

"זה מוות מיותר כל כך". צילום: הפורום למניעת תאונות עבודה

סרגיי סמיונוב ז"ל.

רבים מאלה שהגיעו עשו זאת מתוך מחויבות אישית לכבד את המנוח בדרכו האחרונה. דני בן נעים, תושב באר-שבע ואיש משטרה לשעבר סיפר: "שמעתי על הקריאה להגיע ללוויה והגעתי כדי לחלוק לו כבוד אחרון, לאיש שבונה את הארץ מזה 10 שנים. לא היססתי לרגע", סיפר בן נעים בהתרגשות, "הגעתי לכאן כי זה אנחנו, הלב של הבאר-שבעים".

הרב אברהם לובר מחברת קדישא במועצה הדתית אמר קדיש ודברי תפילה לזכרו של סמיונוב. בני משפחתו של סרגיי מיאנו להאמין שאהובם אינו בחיים, הם התייפחו על קברו גם לאחר שהקהל התפזר וסירבו לעזוב. "זה מוות כל כך מיותר ומרגיז, שאפשר היה למנוע", סיכם בעצב אחד המשתתפים.