מכבים את השריפה במפעל 'שניב'. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

"לא הייתי מרוצה מהמקום אותו סידרו לי השוטרים ולכן החלטתי לשרוף את המפעל". כך סיפר תושב אופקים, המוכר כדר רחוב, החשוד בהצתת גלילי נייר במפעל "שניב" שבאזור התעשייה באופקים לפני שבועיים.

במוצאי השבת, לפני שבועיים, הוזעקו צוותי כיבוי מתחנות אופקים ונתיבות לכיבוי שריפה שפרצה במפעל "שניב", ולנוכח החשש כי האש תתפשט למפעלים הסמוכים, הוזעקו רכבי כיבוי גם מתחנות באר שבע ואשקלון. השליטה על האש הושגה רק לאחר מספר שעות והנזק שנגרם למפעל נאמד במיליוני שקלים.

למחרת היום נעצר תושב אופקים, כבן 26, כחשוד בביצוע המעשה. מתחקורו של החשוד עלה כי שוטרים מתחנת אופקים איתרו ימים אחדים קודם לכן את האיש, המוכר כדר רחוב, וביקשו לסדר לו מקום לינה באחד המקלטים בעיר. השוטרים איתרו עבורו מקלט ודאגו לכל צרכיו, לאחר שהתברר כי לחשוד יש אמנם כתובת מגורים בעיר, אך הוא מעדיף שלא לגור בדירתו. החשוד הודה כי אמנם השוטרים דאגו לו, אך "הסידור הזה לא התאים לי", כדבריו.

לאחר שלא מצא את עצמו במסגרת 'פתרון הדיור' שסידרו לו השוטרים, החליט החשוד לעשות מעשה ולהצית את גלילי הנייר שבחצר מפעל "שניב" שבאזור התעשייה באופקים. במוצאי השבת לפני שבועיים הוא מימש את החלטתו.

השריפה כובתה לאחר שעות, הנזק נאמד במיליוני שקלים. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

אתמול (שני) בתום חקירתו, הובא החשוד לבית משפט השלום בבאר שבע, אשר החליט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, כאשר הכוונה היא להגיש נגדו כתב אישום בגין הצתת גלילי הנייר. במקביל גם נשלח האיש להסתכלות פסיכיאטרית.