אלי לוי ואילאיל רזון-יעיש. לוי: "היד קלה על המקלדת". צילומים: הרצל יוסף, רזון יעיש

לפני כשמונה חודשים נתבעה אילאיל רזון־יעיש, תושבת להבים, על ידי ראש מועצת להבים בעבר, אלי לוי, ועל ידי חברה שביצעה עבודות תשתית בלהבים, בשתי תביעות לשון הרע בסכום כולל של 700 אלף שקל. באחרונה הסתיימה הפרשה הזו בהסדר בין הצדדים, שזכה לתוקף של פסק דין, לפיו תשלם רזון־יעיש לתובעים בשני התיקים ביחד פיצוי כספי של 7,500 שקל, לאחר שרזון־יעיש התנצלה כלפי התובעים.

ראשיתה של הפרשה הזו הוא לפני כשנה וחצי, כאשר חבר מועצת להבים דאז, יוסי ניסן, המכהן כיום כראש המועצה, טען בקבוצת הפייסבוק של תושבי להבים, כי חברה שנמצאת בבעלות חברים קרובים של אלי לוי היא זו שמבצעת את פרויקט הקמת בריכת מי הקולחין של מועצת להבים בהיקף של כעשרה מיליון שקל.

רזון־יעיש, העוסקת בחינוך לגיל הרך ומפעילה צהרון, הגיבה על אותו פוסט בנוסח: "היא לא מתמודדת, היא פשוט מקבלת את העבודות. עכשיו תגידו שגם האינטרנט משקר. מצחיק כמה שזה עצוב".

בתגובה לכך הוגשו נגד רזון־יעיש שתי תביעות לשון הרע, האחת על ידי ראש מועצת להבים דאז, אלי לוי, על סכום של 146 אלף שקל, והשנייה על ידי חברת 'אורון החזקות' על סכום של 555 אלף שקל. במהלך ההליך המשפטי אוחדו שני התיקים ובהמלצת בית משפט השלום בתל אביב, בו נדונו התביעות, החליטו הצדדים לסיים את הפרשה בהסדר, שבמסגרתו תתנצל רזון־יעיש בפני התובעים ותשלם פיצוי של 7,500 שקל.

"ביום 17 באוקטובר 2017", ציינה רזון־יעיש בהתנצלותה, "פירסם יוסי ניסן פוסט בדף הפייסבוק הקהילתי של להבים בנוגע לראש המועצה אלי לוי ולמועצה ובנוגע לגילי ויואל עזריה תושבי היישוב וחברות שבבעלותם. בעקבות הפוסט, אני פרסמתי תגובה ממנה עלה, לכאורה, כי גילי ויואל עזריה או חברות בבעלותם מקבלים עבודות במועצה המקומית להבים מבלי להתמודד במכרזים של המועצה על אותן עבודות".

"ברצוני להבהיר ולהדגיש כי מדובר בפרסום שגוי ולא נכון, שכן גילי ויואל עזריה והחברות בבעלותם לא קיבלו מהמועצה או מראש המועצה עבודות כלשהן והמועצה כלל לא היתה מעורבת בניהול ועריכת המכרזים של אותם פרויקטים. לפיכך, ברצוני להביע את התנצלותי הכנה כלפי אלי לוי וגילי ויואל עזריה ובני משפחותיהם על הפגיעה ועוגמת הנפש שנגרמה להם כתוצאה מהפרסום, ואני חוזרת בי מהדברים שפרסמתי".

ההסדר בין הצדדים זכה על ידי השופטת אושרי פרוסט־פרנקל לתוקף של פסק דין. בעקבות החלטת בית המשפט הודיעו התובעים כי הם תורמים את סכום הפיצוי לעמותת "חיים".

בתגובה להחלטת בית המשפט אמר אלי לוי ל"ידיעות הנגב": "לצערי, ישנם אנשים שלומדים רק דרך בתי המשפט. היד קלה על המקלדת, ואין חושבים על פגיעה באדם עצמו, במשפחתו, בילדיו ובחבריו. מזל גדול לנתבעת שעמדה מול שופטת רחמניה ואנשים טובים שהסכימו לוותר כדי לסיים את הפרשייה. פסק הדין הזה אולי גם ילמד אחרים להימנע מטעויות דומות".

מטעמם של גילי ויואל עזריה נמסר: "אנו מסתפקים בפסק הדין של כבוד השופטת".