"הייתי תמימה, הרגשתי בטוחה ליד הבית". אילוסטרציה: שאטרסטוק

זה יכול היה להיות אחר הצהריים שגרתי לחלוטין - אמא שאוספת את בתה בת ה-4 מהגן העירוני, טיול משותף לגן המשחקים השכונתי ופיקניק. אבל עיקוף קטן בדרך הביתה וכניסה לפארק שנמצא בבנייה הביא לתוצאה שונה.

"היום עברתי הטרדה מינית", כך פתחה תושבת באר שבע רותם שלהבת-קגן את הפוסט שמתאר מה עבר עליה שלשום (שלישי) בגן המשחקים החדש בשכונת נווה זאב. "מי שמכיר אותי, יודע שאני לא מגזימה, ממציאה או אוהבת למשוך תשומת לב, ובכל זאת בחרתי לשתף את הסיפור, כדי אולי להזיז משהו, או לפחות להזהיר".

אחרי שאספה את בתה מהגן, השתיים בילו בגן המשחקים השכונתי. בדרכן הביתה הן הבחינו שהשער לפארק החדש שנבנה בסמוך פתוח והן נכנסו למקום. אחד מהפועלים שעבדו במקום ניגש להזהיר אותן מכלי העבודה המסוכנים, "ביקשתי להישאר ושנשמור מרחק והוא הסכים ל-10 דקות". אחרי שהסכימה רותם לבקשתו להתרחק מאזור העבודה השתיים צעדו לפינה מרוחקת יותר בפארק, "נהנינו מסנדוויץ', שיחקנו והתנדנדנו".

"לאחר זמן מה", ממשיכה רותם  לתאר, "הפועל שניגש אליי בהתחלה התקרב אלינו, והסקתי שהגיע הזמן ללכת. באתי לקום מהנדנדה, הוא הפציר בנו להישאר, ובלי להתבלבל, ניגש לנדנדה שעליה ישבתי, והתחיל לנדנד אותי חזק. לא ידעתי איך להגיב. בתי שועשעה מהסיטואציה, וצחקה. צחקתי איתה, במבוכה".

"לפתע, הוא הניח את היד על החזה שלי, כאילו בכדי לנדנד אותי. צעקתי עליו שיפסיק, ובתגובה - הוא הזיז את היד ונידנד חזק יותר אז צעקתי שיפסיק ואז הסתלק מהמקום. קפאתי בנדנדה. בהלם. לא האמנתי שזה קרה כרגע. הצלחתי לעצור, התאפסתי על עצמי והלכנו מהמקום".

לאחר שהגיעו רותם ובתה לביתן היא התקשרה למוקד העירוני ובעצתם פנתה למשטרה. "אני מזועזעת אבל בסדר", העידה, "מבינה שהייתי תמימה, הרגשתי בטוחה ליד הבית, לא הנחתי שמשהו כזה עשוי להתרחש במקום ציבורי באמצע היום, ועוד מול בתי הקטנה. מה שנשאר לי זה להתנחם בזה שזה נגמר רק בזה".

למיינט באר שבע סיפרה רותם כי "במשטרה שאלו אם אני יכולה לחזור לפארק כדי לזהות את הפועל באותו רגע. לא רציתי. וזהו, מאז לא חזרו אליי". דקות לפני פרסום הכתבה עדכנה רותם כי בעירייה יצרו עמה קשר בעקבות הפוסט, שפורסם גם בעמודו של רוביק דנילוביץ'.

את הפוסט חתמה רותם במסר להורים, ובמיוחד לאימהות: "רציתי להזכיר לכולן להיזהר. לקחת בחשבון, לא להיות שאננים ולשמור על הילדים והילדות שלכם".