זירת הרצח ברחוב אביה השופט. צילום: הרצל יוסף

כשלושה חודשים אחרי, פרטי הרצח הותרו לפרסום: פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר (שני) לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אבירם זגורי, בן 29, בגין רצח רותם הרוש ז"ל במסיבת יום ההולדת שלו ברחוב אביה השופט באר שבע בנובמבר האחרון.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני, בלילה שבין חמישי לשישי, בתאריכים 15 ו-16 בנובמבר, נערכה מסיבת יום הולדת להרוש בביתו, בה השתתפו אנשים רבים, בשעות שונות, ובניהם גם הנאשם.

קודם למסיבה, פתח אחיו של הרוש קבוצת ווטסאפ מצומצמת לרגל יום ההולדת, בה התבטא זגורי, בין היתר, שהוא עומד לבוא למסיבת יום ההולדת "רעול ולעשות בלגן". לאחר שהחלה המסיבה החל ויכוח אלים בין זגורי לבין חבר נוסף של הרוש, אדם מסרוגה, אשר במהלכו הכה גזורי את מסרוגה בפניו, והשניים דחפו זה את זה. בשלב כלשהו לאחר מכן, עזב זגורי את המסיבה כשבליבו גמלה ההחלטה להרוג את מסרוגה.

בהתאם להחלטה זו, הצטייד הנאשם ברובה ובסמוך לשעה 03:45 הגיע יחד עם אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה לפרקליטות, לסמטה הקרובה לביתו של הרוש. בסמטה שהו באותו הזמן מספר משתתפים מהמסיבה, ביניהם הרוש ומסרוגה. זמן קצר אחר כך הגיעה לסמטה גם אמו של הרוש, שולה, לאחר ששמעה צעקות מהמקום.

בשלב כלשהו, ולאחר ויכוח, שלף זגורי את הנשק, וירה לעבר מסרוגה מספר כדורים בבטנו ובירכו, כדור אחד בירך של אמו של המנוח, וכן ירה כדור אחד בראשו של הרוש, מבלי כל התגרות. לאחר מכן, נמלטו השניים, זגורי והאדם הנוסף, מהסמטה.

הנאשם הגיע ליום ההולדת "לעשות בלגן". צילום: הרצל יוסף

הנאשם הסתתר באשדוד עד שנתפס. צילום: הרצל יוסף

כתוצאה מהירי, נפגע הרוש ומותו נקבע במקום זמן קצר לאחר מכן. חברו, אדם מסרוגה, הובהל לבית החולים סורוקה, שם נותח מספר פעמים ועקב הדרדרות במצבו הורדם והונשם במשך כחודש. אמו של המנוח הובהלה אף היא לבית החולים סורוקה.

על פי כתב האישום ביום למחרת בשעות הערב, הגיע הנאשם באופן מפתיע וללא הודעה מוקדמת, לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן ששוטרי ימ"ר נגב חיפשו אחריו, עד לתאריך 22.11 בו הוא נעצר.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של רצח, נסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת והובלת נשק. יש לציין כי הנאשם שמר על זכות השתיקה בחקירותיו במשטרה.

בפרקליטות מבקשים לעצור את זגורי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו: "לנאשם עבר פלילי עשיר, בין היתר בעבירות אלימות רבות. הנאשם ריצה בשנים האחרונות מאסרים רבים בפועל, והשתחרר ממאסרו האחרון ביוני אשתקד".