מצעד הגאווה השלישי ברציפות בבאר- שבע יצא לדרך, אלפי משתתפים התרכזו במתחם " יעלים" במה שנראה חגיגה ססגונית, במסלול שנקבע דרך המשחררים ועד רחבת העירייה. סגירת צירי תנועה ראשיים גרמו לפקקי תנועה רבים ברחבי העיר מה שגורם לתרעומת וכעס רב מצד נהגים שנקלעו לפקקים.

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף

 "אנחנו צועדים בגאווה בתמיכת עיריית באר-שבע בפעם השלישית" הודיע הכרוז לקול תשואות הקהל. "העיר הזאת היא גם שלנו",  הוסיפו חברי הקהילה הלהט"בית.

צילום: הרצל יוסף

בין המשתתפים הרבים ישנם נציגי ציבור מקומיים ומהכנסת.

הח"כ לשעבר ניצן הורוביץ' משתתף קבוע במצעדי גאווה: "המצעד בבאר שבע הוא אחד האירועים החשובים ביותר, הייתי באירוע שהיה עם הרבה מתח ואיומים, עכשו אני רואה את השינוי וזו מהפכה ממש".

גם ח"כ מאיר כהן ממפלגת כחול לבן, הגיע לתמוך: "יש להט"בים בבאר שבע ואנחנו צריכים לתת להם את המרחב הכי נוח ובאתי לתמוך,אנחנו תומכים בהם בזכויות בכנסת" אמר כהן.

צילום: הרצל יוסף

ח"כ עידן רול (יו"ר התא הגאה בכחול לבן): "אני גאה בקהילה המקומית ובכל אלו שיצאו ותמכו. תודה לכל הסביבה התומכת שיצאה לצעדו איתנו- ככה מנצחים את המאבק לשוויון זכויות".

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף

בשלב זה לא נרשמו אירועים חריגים למרות חששות מפעולות של קיצונים, המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים לאבטח את התהלוכה.

צילום: הרצל יוסףצילום: הרצל יוסףצילום: הרצל יוסף

מסלול הצעדה נסגר באופן הרמטי והמשטרה מונעת כל גישה לצועדים מחשש שיפגעו בהם. המשטרה וכוחות הביטחון לא מהססים לעכב אנשים שלא נשמעים להוראות ואף עורכת חיפושים על גופם. בדקות אלו זורמים אלפי הצועדים לעבר רחבת העירייה ובדקות הקרובות יסתיים פרק הצעידה ויחל הפרק האומנותי בהשתתפות זמרים מפורסמים ביניהם מאיה בוסקילה. ראש העירייה רוביק דנילוביץ' צפוי לנאום ולדבר על סבלנות, זכויות ושוויון בין כל המגזרים.

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף\

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף