שישה חיילים תושבי הנגב, יזכו לקבל ביום העצמאות את תעודת ההצטיינות מידי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בטקס המסורתי שהתקיים בבית הנשיא בירושלים, בו יוענקו תעודות ומדליות ל־120 חיילים מצטיינים מכל חילות צה"ל.

סגן טל שאול אוקנין, תושב באר־שבע, משרת כקצין קשר גדודי בגדוד 'גדעון' בחטיבת 'גולני'. טל למד בבית הספר התיכון 'דוד טוביהו' בבאר־שבע. הוא קיבל זימון לקורס קציני קשר גדודיים והתקבל. הוא גויס באוגוסט 2016, עבר מסלול אותו הוא מתאר כ"מאתגר, מעצים ומלמד", שארך שנה ושמונה חודשים, כשבסופו הוא שובץ כקצין קשר גדודי.

סגן אוקנין הוא בוגר מסלול ההכשרה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. בנימוקי בחירתו למצטיין נשיא המדינה נכתב כי "הוא מבצע את משימותיו עד תום, מקפיד על ארגון וניהול ומגיע להישגים מרשימים. כמו כן הוא נותן מענה לכל בעיה ועושה זאת במקצועיות רבה. מדובר בחייל ערכי, מסור, חברותי ומשמש דוגמה ומופת לכלל חיילי היחידה".

סגן טל שאול אוקנין. צילום: דובר צה"ל

סמל אלין אגייב, תושבת דימונה, משרתת כחובשת קרבית בחטיבה המרחבית 'יואב'. אלין התגייסה באוגוסט 2017 לקורס חובשים. היא לקחה חלק במספר אירועים, בהם הגישה עזרה ראשונה, ובאחד המקרים הצילה את רגלו של אדם שנפצע בתאונת דרכים בזכות חסימת עורקים שביצעה.

בנימוקי בחירתה למצטיינת נשיא המדינה נכתב: "היא מבצעת את תפקידה באופן מעורר הערכה וקידמה רבות את התחום עליו אמונה. כמו כן היא נכונה תמיד ללמוד ולהתפתח מקצועית. אלין בולטת בתחום החברתי ומתנדבת לכל משימה. היא מסורה, יסודית ואהודה על מפקדיה וחבריה ליחידה. בנוסף, לוקחת על עצמה משימות רבות מעבר לתפקידה ועומדת בכולן בהצלחה רבה".

סמל אלין אגאייב. צילום: דובר צה"ל

צוער א', תושב אופקים, משרת באגף המודיעין. באוגוסט 2016 התגייס ליחידה באגף, עבר טירונות, אימון מתקדם והכשרה ויצא לקורס מפקדי כיתות. בהמשך יצא לקורס קצינים ולקח חלק בפעילויות מבצעיות רבות.

בנימוקי בחירתו למצטיין נשיא המדינה נכתב: "הוא מוביל ובולט ברמתו המקצועית, נכון תמיד לסייע לחבריו ליחידה, לוקח על עצמו משימות רבות ומבצען תוך ירידה לפרטים ודאגה לפרט. כמו כן משתתף בפעילויות מבצעיות רבות, בהן מפגין קור רוח ושיתוף פעולה. הוא אחראי, צנוע, חרוץ ומהווה דוגמה ומופת".

צוער א'. צילום: דובר צה"ל

סגן בוריס לויט, תושב ערד, משרת כמפקד מחלקה בגדוד המחץ (605) בחיל ההנדסה הקרבית. בוריס, יליד רוסיה, עלה ארצה יחד עם משפחתו בשנת 1999. בנובמבר 2015 התגייס, יצא לקורס חובשים ועשה אימון מתקדם. בהמשך יצא לקורס מפקדי כיתות וקורס קצינים.

בנימוקי בחירתו למצטיין נשיא המדינה נכתב: "בוריס מבצע תפקיד אחראי ומאתגר בגזרה מורכבת. הוא יודע לשלב בין משימותיו לטיפול מסור בפקודיו. כמו כן הוא מגלה יצירתיות, בעל כושר אבחנה בין עיקר לטפל, יוזם, מקצועי ובעל הישגים ראויים לשבח. בנוסף, צנוע בדרכו ומתנדב לכל משימה. בוריס משמש דוגמה למפקדי וחיילי היחידה".

סגן בוריס לויט. צילום: דובר צה"ל

סמל רותם טייכמן, תושבת מושב תקומה, משרתת כהנדסאית בניין בפיקוד העורף. רותם למדה בתיכון "נופי הבשור" במועצה האזורית אשכול וכשהגיעה לכיתה י"ב זומנה לכנס מהנדסים ללימודים בשנת י"ג-י"ד. רותם התעניינה בתחום והחלה ללמוד הנדסה, שנתיים לאחר שסיימה לימודיה.

ביוני 2017 התגייסה לטירונות תחת חטיבת הלוגיסטיקה ושויכה לפיקוד העורף. לאחר חודש יצאה לקורס במשרד הביטחון. במהלך שירותה השתתפה בפרויקט של בניית ממ"דים במוסדות חינוך בדרום וניהול פרויקטים לשיפוץ מקלטים בצפון.

בנימוקי בחירתה למצטיינת נשיא המדינה נכתב: "רותם משרתת בתפקיד ייחודי, מורכב ומאתגר. היא נדרשת לעבוד מול גורמים צבאיים ואזרחיים רבים. בתפקידה רואה שליחות וחשיבות רבה. בנוסף יודעת לתכנן משימותיה, לבצען כנדרש ולעמוד ביעדים המוצבים לה על ידי מפקדיה. היא אכפתית, מסורה ובעלת יחסי אנוש טובים".

סמל רותם טייכמן. צילום: דובר צה"ל

סמל אשר כץ, תושב קיבוץ כרם שלום, המשרת כיום באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה התגייס במרץ 2017 לחטיבת "כפיר" ושירת בחרוב. במהלך המסלול, נפצע במהלך אימון קרב מגע, ואיבד את הראייה בעין ימין. לאחר הפציעה, עבר לתפקיד משמעותי בפיקוד הדרום והחל ללמוד בסופי השבוע פיזיקה ומתמטיקה באינטרנט.

אשר גדל והתחנך בגוש עציון, עשה מכינה קדם צבאית וישיבת הסדר. לפני הגיוס, התנדב בקניה בבית יתומים במשך חודשיים. במקביל לשירותו הצבאי, אשר הקים גרעין חיילים שעברו לגור בקיבוץ "כרם שלום", בו 30 חיילים שגרים בקיבוץ, מקימים פרויקטים שישפרו את חיי הקיבוץ ותושבי עוטף עזה. עם הזמן הקים עוד ארבעה גרעינים נוספים של חיילים בעוטף עזה.

בנימוקי בחירתו למצטיין נשיא נכתב: "אשר החל את שירותו כלוחם בחטיבת כפיר. עקב פציעתו ומסיבות רפואיות שובץ לתפקיד מורכב ומאתגר הדורש יכולות מיוחדות. בתפקידו, מגלה יוזמה בתחומים עליהם הוא אמון, משקיע זמן ומאמץ ללמוד ולהתפתח. כמו כן, הביא את תחום עיסוקו להישגים מרשימים ובנוסף מוביל פעילות התנדבותית ביישובי הגזרה. הוא ערכי, מסור ובעלי יחסי אנוש טובים".

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול, בירך את אשר ואמר: ״אשר כץ משרת בחזית ההגנה עזת הרוח על תושבי אשכול ומיישם הלכה למעשה את המשפט ׳מגן על הבית׳. אני משוכנע שערכיו והצטיינותו האישית ילוו אותו בכל צעד וימשיכו לתרום לחברה הישראלית״.

סמל אשר כץ. צילום: דובר צה"ל

ברכות למצטיינים ולמצטיינות, מכולנו ב'מיינט באר שבע'!