ישיבת תלמוד תורה 'באר-יצחק', צילום: פרטי

עד לפני מספר חודשים, אפשר היה למצוא פה ושם מקומות חניה ברחוב שרה בעיר העתיקה בבאר-שבע, אולם מאז החלו לפני מספר שבועות עבודות שדרוג ברחוב, למצוא מקום חניה הפך למצרך מבוקש.

מורים תושבי באר-שבע ואופקים, המלמדים בישיבת תלמוד תורה 'באר-יצחק', מתלוננים על מצוקות חניה קשות שהחריפו עם התחלת עבודות השיפוצים. חבר המועצה, שמעון טובול, המייצג את המגזר החרדי, הגיש הצעה בנושא שנדונה בישיבת ההנהלה.

לדבריו, מורים נאלצים לחפש חניה במשך דקות ארוכות דבר שגורם לכך שהם מאחרים לשיעור וגורם להם עוגמת נפש רבה. לדברי טובול "מפלים" אותם לעומת מגזרים אחרים (בית ספר 'עץ החיים', רינגנבלום, ועוד י.ל).

"דין לכולם", אומר טובול, "כולם זכאים לקבל מה שמגיע להם כדי שהמורים יגיעו בזמן". "העירייה שמה דגש על לתת לכל ילד ולכל ילדה בעיר, לא משנה מה הוא ומאיזה רקע הוא, לתת לו את כל מה שמגיע לו על פי חוק ולא משנה אם הוא דתי, חרדי, יהודי או כל דבר אחר".

ישיבת תלמוד תורה 'באר-יצחק', צילום: פרטי

מנהל אגף הפיקוח העירוני, בני מגרלשוילי, דחה מכל וכל את הטענות על אפליה ואמר: "אין שום אפליה בנושא של הקצאת תווי חניה, ההקצאות של תווי חנייה למוסדות חינוך נעשה בשיקול דעת".

יחד עם זה סוכם, כי ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', וצוות אנשי מקצוע, יסיירו ברחוב שרה כדי לבדוק בשטח את הטענות על מצוקות חניה במקום על מנת לחפש פתרונות לשביעות צוות ההוראה.