אנדריי אוזן. צילום: הרצל יוסף

בדיוק שנה לאחר שנפתחה חקירה גלויה נגד ראש מועצת נאות חובב אנדריי אוזן, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים הודיעה היום (חמישי) המשטרה כי אין בידה תשתית ראייתית לחשדות נגדו.

מדוברות המשטרה אח"מ נמסר: "משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינו של אנדריי אוזן, ראש מועצת נאות חובב לשעבר, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירה על פי חוק מבקר המדינה. עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות".

עוד הוסיפו במשטרה: "החקירה התנהלה בלהב 433, ביחידה הארצית לחקירות הונאה, בליווי פרקליטות מחוז דרום. תיק החקירה יועבר לפרקליטות לצורך עיון והחלטה".

תחילת הפרשה שהסעירה את את הפוליטיקה המקומית באפריל 2018 כאשר אוזן נעצר בחשד לכאורה בשוחד ביחד עם קבלן נוסף. על פי החשד לכאורה אוזן קיבל במסגרת תפקידו כראש מועצה טובות הנאה שוות כסף, בתמורה לקידום תועלתו של אחר וזאת בניגוד לחוק.

עם מעצרם של השניים נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. המשטרה הודיעה בתחילת הפרשה, כי היא תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים תוך ניגוד עניינים "נגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות".

אוזן הינו דמות פוליטית ציבורית מוכרת בבירת הנגב, הוא כיהן כסגן וממלא מקום ראש עיריית באר-שבע ומחזיק תיק החינוך. לכל אורך הפרשה ובמהלכה, אוזן דחה את החשדות נגד וטען כי הדברים המיוחסים לו אינם נכונים והוא דחה אותם על הסף.

בשלב זה אוזן בחר שלא להגיב והוא מתייעץ עם עורך דינו. לעומת זאת מקורביו סיפרו, כי ההודעה והתזמון שלה, ערב חג החירות, משמחים.