כך נראית המכונית אחרי הפגיעה. צילום: ביטחון אשכול

"קרה לי נס, זה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי. יכולתי להיהרג". כך סיפר הערב (רביעי) למיינט באר שבע שלמה כהן, אשר רכבו ניזוק קשות כתוצאה מקריסת עץ בכביש 232 סמוך לקיבוץ מגן שבמועצה האזורית אשכול.

כהן (85), תושב מושב צוחר, מוותיקי התושבים במועצת אשכול, עשה את דרכו היום אחר הצהריים מהמפעלים האזוריים של ישובי חבל מעון (יח"ם) לכיוון ביתו: "לא הספקתי ליסוע כ-50 מטר", הוא משחזר, "והחל לרדת גשם. רוח חזקה נשבה ופתאום הרגשתי 'בום' חזק. עץ גדול קרס על הרכב שלי ופגע ברכב".

"השמשות נופצו, חזית הרכב וצידו האחורי נפגעו ואני ספגתי רסיסי זכוכיות. מזל שהייתי לבד ולא עם בני המשפחה שלי", כך תיאר את הרגעים שאחרי הפגיעה.

כהן, ניצול שואה ואב שכול, שבנו אריה ז"ל נהרג באסון צאלים ב' בשנת 1992, מציין כי "לא נבהלתי. שמרתי על קור רוח. נהגים שעברו בדרך עצרו וסייעו לי לצאת מהרכב, לא לפני שהיו צריכים לפרוץ את הדלתות. יצאתי בכוחות עצמי מהרכב. באמת, זה היה נס גדול".

השמשות התנפצו. צילום: ביטחון אשכול

העץ שקרס ונפל. צילום: ביטחון אשכול

מפנים את העץ מהכביש. צילום: ביטחון אשכול

מזג האוויר הסוער, שהביא עמו רוחות חזקות במיוחד ואובך, צפוי להימשך עד אמצע הלילה. במד"א פרסמו הנחיות בטיחות בעת השתוללות רוחות חזקות: "חפצים רבים עלולים להינתק ממקומם, על כן, יש להקפיד לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ, כגון ריהוט גן, מתקני ייבוש כביסה ועוד על מנת שלא יפגעו בהולכי הרגל ברחובות. חשוב להיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות הנושבות בחוזקה".

במשטרת ישראל קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על כל מפגע שעלול להוות סכנה. בכל מצב חירום בדרכים ובכלל - יש להתקשר בהקדם למוקד 100.

מחר (חמישי) הסערה תחלש. בחמישי ושישי יהיה מעונן חלקית עם עלייה קלה בטמפרטורות, יירדו גשמים מקומיים קלים ויהיה קר מהרגיל. בשבת יהיה מעונן חלקית עד בהיר והטמפרטורות ללא שינוי ניכר.

הטמפרטורות החזויות הלילה ומחר: עין גדי 18-12, באר שבע 13-6, ערד 8-2, מצפה רמון 7-0.