חוששים מקיצוץ בחוגים ובפעילות. אילוסטרציה: שאטרסטוק

חששות ואי ודאות, זה מה שמביעים חברים בבית העיוור בבאר שבע בעקבות הפסקת פעילות העמותה שמנהלת את המקום. החשש הכבד הוא מצמצום דרסטי בחוגים הניתנים לעיוורים ובהסעות מה שעשוי להוות פגיעה קשה בכ-110 עיוורים חברי המועדון.

"אנשים שזה היה ביתם ומעט האור ישקעו בחושך גדול", אומר אחד העיוורים. אחר סבור: "זו מכה לעיוורים בבאר שבע שזה לא רק ביתם אלא כל עולמם".

בית העיוור פועל מאז שנת 1972 וזאת באמצעות תרומות ומתנדבים. בשנים האחרונות מספר התרומות הלך ופחת מה שהקשה על המשך פעילות ויצר בעיה תקציבית.

העירייה אמורה לפרסם מכרז לבחירת זכיין חדש, והשאלה ששואלים חברים בבית העיוור היא - אם העירייה שהיתה מודעת למצב העמותה, מדוע לא פרסמה מכרז לפני חודשים? מה עוד שכבר בשנת 2017 חולקו מכתבי פיטורים לעובדים. יו"ר האגודה לעיוור בבאר שבע עדנה אלתר מסרה בתגובה: "העמותה מפסיקה לפעול, אולם בית העיוור לא נסגר, שירותי הרווחה דואגים להמשכיות".

בעמוד הפייסבוק של "בית העיוור" פורסמה תגובתה של עיריית באר שבע: "אנו מבינים את החשש של כבדי הראיה ושל העובדים באגודה למען העיוור, אולם חשוב לציין כי למרות השינויים שיהיו בגורם המפעיל - הפעילות לא תפגע".

"הגוף שיפעיל את המקום ויקיים את הפעילות למען העיוורים ישתנה בהתאם למכרז שיתקיים. אבל הפעילות למען העיוורים תמשך במלא העוצמה! אנו בקשר עם הנהלת המקום ועם נציגי העיוורים ועדכנו אותם על המהלך. חשוב לציין שהצלחנו לגייס תקציבים נוספים כך שהפעילות רק תגדל בשנה הקרובה".