מעודדים מהתמיכה הציבורית,: מתנגדי הקמת מגדלי מגורים בחניון הגרנד קניון בבאר-שבע ממשיכים במאבק.

לאחר ההפגנה האחרונה ביום שישי שעבר, הם מתכוננים להפגנה נוספת במוצאי שבת הקרוב ולאחר מכן אף להגשת עתירה לבית המשפט נגד הבנייה.

ההפגנה בבאר שבע | צילום: הרצל יוסף

"בנייה בחניון תגדיל את הצפיפות הנוראית שממנה אנחנו כבר סובלים ומרגישים, התשתיות הקיימות לא יכולות לקלוט עוד מאות דיירים, מדובר בתכנית שתפגע באורח החיים שלנו", מזהירים התושבים.

ההפגנה במוצ"ש (שעה 21:00) היא עוד שלב ועליית מדרגה מבחינת התושבים המתנגדים, המתגוררים בסמוך לחניון הגרנד (תושבי שכונה ט', נאות לון). לאחר שהוועדה המחוזית אישרה את התכנית המוצעת, ולאחר שרוב ההסתייגויות של התושבים נדחו, הם החליטו לצאת למאבק ציבורי על דעת הקהל המקומית.

המטרה: להזהיר את הציבור מתכניות השיפוץ המתקיימות בתוך מרכזי מגורים ולעורר אותם להתנגד. ועד הפעולה של התושבים נעזר באנשי מקצוע, כולל פרופסורים מהאוניברסיטאות שמסתייגים מתכניות מסוג זה ומגבים את התושבים המתנגדים.

"אנו מעודדים מהתמיכה הציבורית ומההבנה שמחלחלת בקרב תושבי העיר, שעם ההחלטה לציפוף ועיבוי המרחב העירוני, יש לדאוג בראש ובראשונה לתשתיות תומכות ולשירותים ציבוריים שיוכלו לעמוד בתוספת האוכלוסייה הצפויה", נאמר בהודעת וועד הפעולה.

התכנית שמעוררת מחלוקת והתנגדות כוללת הקמת שלושה מגדלי מגורים בני 24 קומות בחניון הגרנד, תוספת של 300 יחידות דיור ותוספת של מאות רכבים באזור שנחשב עמוס וצפוף מבחינה היקף התנועה. במקביל, מדרום לגרנד נבנו ארבעה מגדלי מגורים שההערכה יוסיפו עוד כ-1,000 רכבים.