מפחדות להסתובב לבד ברחובות בעיר. אילוסטרציה: שאטרסטוק

בשנים האחרונות שכונה ד' בבאר שבע שינתה את פניה ללא היכר. אוכלוסיית הסטודנטים שמגיעה לבירת הנגב הביאה איתה רוח של התחדשות לשכונה הותיקה וניכר שגם חיי התושבים באזור השתנו. למרות זאת, יש מי שעדיין גורם לכך שהשכונה הותיקה בבאר שבע תשמור על הסטיגמה העצובה והמוכרת.

ביום שישי האחרון, לינוי דורקר, סטודנטית לרפואה באוניברסיטת בן גוריון פרסמה פוסט בדף של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' ובו היא שופכת אור על המציאות העגומה בה חיים הסטודנטים, ובעיקר הסטודנטיות, בשכונה ד'.

"אני סטודנטית לרפואה שגרה בבאר שבע כבר 3 שנים ואוהבת מאוד את העיר. לצערי, לאחרונה נתקלתי במספר מקרים מאוד לא נעימים באזור בו אני גרה. בחודש האחרון אדם זר השאיר את צואתו 3 פעמים במדרגות הבניין", מתארת דרוקר, "בשבוע שעבר נתקלתי גבר שנוגע באיבר מינו באמצע הרחוב ליד הכניסה לבניין בו אני גרה. מהבהלה והחשש, היה עליי לחכות לשוטר כרבע שעה בכביש הראשי בוכה ונסערת על מנת שילווה אותי לביתי", מספרת הסטודנטית הצעירה.

בנוסף לכך, סדרת ההצקות וההטרדות אינה נמצאת רק בכניסות לבניינים אלא גם בשטחים הציבוריים הקרובים לדירה של דרוקר, מה שמעיד על חוסר ההרתעה של משטרת באר שבע.

"דר רחוב, שישב בין השיחים, הפחיד את העוברים", מספרת לינוי. בשל האירועים האחרונים, בן זוגה של דרוקר נדרש ללוות אותה בחזרה מאוניברסיטת בן גוריון ומההתנסויות בבית החולים 'סורוקה'.

הסטודנטית טוענת גם כי אף פנתה למשטרה בעבר, אך למרות שנאמר לה שהפניות הועברו למשטרת באר שבע, עדיין אין תחושת הרתעה גבוהה יותר שתסייע לה לחזור הביתה בסוף יום הלימודים. "פניתי למשטרה בנושא אך תגובתה הייתה שפניותיי הועברו למשטרת באר שבע , ולא נראה כי יש פעילות בנושא".

עוד מספרת דרוקר, שמדובר על תופעה רחבה יותר כלפי אוכלוסייה גדולה של סטודנטיות. "בימים האחרונים העלו עוד מספר נשים מקרים מזעזעים שנתקלו בהן כמו דר רחוב (הומלס) שישן על דלת ביתן של שתי בחורות, ומרח את צואתו ואת השתן שלו על דלת ביתן, שמוצאים מחסה בחדרי המדרגות של הבניינים מבהילים את שאר הדיירים". וזאת לאחר שהן ביקשו ממנו לעזוב" מציינת דרוקר בפוסט.

אם חשבתם שהדברים מסתכמים באירועים הזורעים פחד בתושבים, ישנן גם תופעות פליליות חמורות יותר. "נערים רוכבים על אופניים יורקים , מקללים ונוגעים בנשים. ישנן עוד עשרות בנות שסיפרו או כתבו כי נפגשו בגבר שנוגע בעצמו באמצע הרחוב. מדובר על סיפור שנמשך שנים סיפור וידוע למשטרה על הגבר הזה".

דרוקר משתפת בסוף דבריה בתחושות הקשות אותן היא חשה. "מעציב אותי מאוד שזו תחושתי בעיר שאני מאוד מעריכה. לא נראה לי הגיוני שנשים יפחדו להסתובב ליד ביתם ובאזור הקרוב ליד האוניברסיטה. אני מאמינה בלב שלם כי למשטרה ולעירייה יש את כלל האמצעים לטפל בנושא".

אחד המקרים שהוזכרו בפוסט, הומלס שמרח את צואתו על דלת דירה. צילום מסך מפייסבוק

בעירייה הגיבו לפוסט והזמינו את דרוקר לשיחה עם ראש העירייה "במקביל, העברנו את הפנייה למשטרת ישראל, להמשך טיפול".

נתקלתם בתופעות דומות? נחשפתן להטרדה ואלימות? תוכלו לשלוח לנו את הסיפורים והעדויות ואנו נפרסמם, תוך שמירה על אנונימיות.

כאן בשבילכן ובשבילכם mynetbeersheva@gmail.com