אנדריי אוזן. צילום: הרצל יוסף

פרקליטות מחוז דרום הודיעה אתמול (יום ד') לאנדרי אוזן, לשעבר ראש מועצת נאות חובב, על סגירת התיק נגדו.

בכך באה לקיצה פרשה שהחלה באפריל 2018 כשנעצר אוזן, בחשד לכאורה במעורבות בעבירות שוחד וקבלת טובות הנאה שוות כסף במסגרת תפקידו, חשד שהסתבר שלא היה לו ביסוס. מיד עם מעצרו של אוזן המשטרה מסרה, כי במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות נוספות, פתחה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בחקירה גלויה.

אלא שבאפריל השנה, הודיעה המשטרה, כי סיימה את החקירה בעניינו של אנדרי אוזן ראש מועצת נאות חובב בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירה על פי חוק מבקר המדינה. עם סיום החקירה סבורה היתה היחידה החוקרת, כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות כנגד אנדרי אוזן.

החקירה התנהלה בלהב 433 ביחידה הארצית לחקירות הונאה בליווי פרקליטות מחוז דרום. תיק החקירה הועבר לפרקליטות לצורך עיון והחלטה, וזו כאמור הודיעה אתמול לאוזן כי התיק נגדו נסגר.  אוזן חש הקלה גדולה מיד לאחר קבלת ההודעה על סגירת התיק, בשיחה עימו אמר בהתרגשות: "ירדה לי אבן מהלב".

בדף הפייסבוק שלו כתב אוזן:"שמח לבשר כי היום לאחר שנה ושלושה חודשים, הצדק יצא לאור, תודה מכל הלב על האמון והתמיכה לכל אחד ואחת באופן אישי".

אנדרי אוזן הינו מאישי הציבור הבולטים בבאר-שבע בפרט ובנגב בכלל. כיהן בעבר בתפקידים רבים ומגוונים והבולטים שבהם: סגן וממלא מקום ראש עיריית באר-שבע, בתקופה שיעקב טרנר כיהן כראש עירייה, וכן מחזיק תיק החינוך. אנדרי אוזן והשר לשעבר סילבן שלום הינם בני דודים. אוזן טרם החליט על המשך דרכו הציבורית בעתיד, הוא מבקש פסק זמן להירגע מהתקופה הקשה שעבר הוא ובני משפחתו.

מהפרקליטות נמסר לעורך הדין של אוזן: "התיק נסגר מחוסר ראיות".