הבהלה מחוץ לאולם בית המשפט | צילום: פרטי

עוד יום שגרתי של דיונים בבית משפט השלום בבאר שבע הפך הבוקר (ראשון) למופע אימים. עדי ראייה מספרים על אדם שהגיע לבית המשפט כנאשם, הוא היה נסער ולחוץ, שוחח בקול עם מישהי טרם תחילת הדיון בעניינו. לפתע שפך על עצמו כמות גדולה של בנזין והצית עצמו.

עלא אבו צרר, צעיר שהגיע לדיון בעניינו, סיפר: "האיש הגיע לאולם, תוך שהוא דיבר בצעקות הוא שפך על עצמו חומר והצית את עצמו". עו"ד איסמעיל אלעוברה, שנכנס לאולם רגע אחרי הוסיף: "הייתי בדיון בבית המשפט, חיכינו לשופט שיגיע. חיכיתי בחוץ ובינתיים יצא אדם, צרח שמישהו שרף את עצמו. נכנסתי וראיתי אדם שוכב, כולו דלוק. ניסיתי לכבות ולא היה שום דבר לשים עליו. הוא נשרף בכל חלק גופו העליון".

"הייתי בדרכי להיכנס לאולם הדיונים", סיפר עו"ד עידו פורת למיינט באר שבע. "פתאום יצאו אנשים מהאולם בהיסעריה ובצעקות. המקום כולו היה אפוף עשן ועל הרצפה היה מוטל אדם אחוז בלהבות. אנשים ניסו לכבות את האש ולמקום הוזעקו כוחות ההצלה והכיבוי. האנשים רצו לכל הכיוונים".

הצעקות התחלפו לרגע בדממה. בזמן שחלק מהנוכחים באולם נותרו המומים, רואים את האיש עולה בלהבות, ניסו אחרים לכבות אותו באמצעות מעיל ועם גלימת שופט. רוב יושבי האולם ברחו החוצה ורק תושייה של עורך דין ואזרח, הצליחה לעצור את הזוועה.

"במקום נכח עורך הדין ליאור כהן מהסנגוריה הציבורית שרץ למקום עם מטף וריסס אותו", מספרת עו"ד מירב מזרחי. "בשלב הזה פינו את כולם מבית המשפט".

המצית והנזק באולם בית המשפט | צילום: פרטי

מאיר לסרי, חובש רפואת חירום על אופנוע במד"א, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 50 שוכב בהכרה כשהוא סובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו ואנשים במקום מכבים את האש שאחזה בבגדיו עם מטף. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ומתן תרופות לשיכוך כאבים ופינינו אותו במצב קשה לבית החולים".

בפרוטוקול הדיון כתב השופט צבי פורר: "החלטה זו ניתנת לאחר אירוע קשה שהתרחש באולם. יודגש כי השופט לא נכח באולם. הנאשם נכנס לאולם שבו נכחו הקלדנית, התובעת ומתורגמנית. הקלדנית הציגה לו את המתורגמנית לשפה הצרפתית. מיד לאחר מכן אמר הנאשם כמה דברים בשפה הצרפתית, שלף בקבוק עם נוזל דליק, שפך את הנוזל על גופו והצית את עצמו. לאחר מכן החלו הנוכחים באולם לפעול על מנת לכבות את הדליקה.

המאבטח שהיה באולם, מספרים עדי ראיה, ברח החוצה ומאבטח נוסף שהיה בדיון באולם אחר החזיק את הדלת.

הפצוע פונה לבית החולים סורוקה, משם נמסר כי הוא מורדם ומונשם. מצבו מוגדר קשה.

מדוברות בתי המשפט נמסר כי הנושא נמצא בחקירת משטרה.