חה"כ חיים ילין. לא פירט לאן מועדות פניו. צילום: גדי קבלו

ילין ומורן פרשו - פחות ייצוג לתושבי הדרום בכנסת הבאה. חה"כ חיים ילין, תושב קיבוץ בארי, הודיע היום (חמישי) כי החליט לסיים את תפקידו במפלגת 'יש עתיד' ולא יתמודד ברשימה בבחירות הקרובות. גם סיגל מורן, שסיימה לפני מספר חודשים את תפקידה כראשת המועצה האזורית בני שמעון, החליטה שלא לרוץ לכנסת באותה המפלגה.

"החלטתי לסיים את תפקידי כחבר כנסת במפלגת 'יש עתיד'", אמר היום ילין, "אלו היו ארבע שנים משמעותיות וממלאות עבורי. הגעתי לכנסת ישראל כנציג עוטף עזה ונציג החקלאות וההתיישבות. במהלך ארבע שנות הקדנציה שלי קידמתי חוקים שנגעו לתושבי עוטף עזה ולתושבי הדרום כולו, ולמען החקלאים והחקלאות במדינת ישראל".

"מאז שעליתי ארצה כחייל בודד והתיישבתי בקיבוץ בארי אני מקפיד לשרת את החברה והמדינה בכל תפקידיי. כך אמשיך לנהוג גם בהמשך הדרך. אני חקלאי, מתיישב, תושב עוטף עזה ומעל הכל ציוני שאוהב את המדינה. שמחתי על הזכות לשרת את עמי. אני מודה לכם על השותפות. ניפגש במרחבי הנגב ובמשעולי הארץ הזו"

ילין לא פירט לאן מועדות פניו ורק אמר "כמו תמיד, אהיה בכל מקום שבו אוכל להשפיע, לתקן ולתת כתף למענה של המדינה שלנו ולמען החברה. אני אמשיך לשרת את תושבי עוטף עזה ואת החקלאים במקומות אחרים ובכל דרך כדי להשמיע את קולם. זה הזמן לומר תודה גדולה למשפחתי ולצוות הלשכה שלי שעומדים מאחוריי לאורך כל הדרך".

יש לציין, שבעבר שימש ילין במשך כשמונה שנים כראש המועצה האזורית אשכול.

יו״ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, הודה לחה"כ ילין על פעילותו ותרומתו המשמעותית למפלגה ולעשייה הציבורית ואמר לו כי תמיד יישאר חלק ממשפחת 'יש עתיד': ״ילין הוא חלק משמעותי מהמפלגה ותמיד יהיה. אני בטוח שחיים ימשיך בתרומתו למען מדינת ישראל ואזרחיה בכל מסגרת בה יבחר. אני מודה לו על עשייתו המשמעותית למדינה ולמפלגה״.

סיגל מורן. "הלב שלי לא במגרש הפוליטי". צילום: הרצל יוסף

בתוך כך הודיעה אתמול סיגל מורן, לשעבר ראש המועצה האזורית בני שמעון ותושבת קיבוץ בית קמה, על הסרת מועמדותה מרשימת 'יש עתיד' לכנסת ה-21: "חברים וחברות, מבקשת לעדכן אתכם שביקשתי השבוע מיאיר לפיד שלא לכלול אותי ברשימת 'יש עתיד' לכנסת".

"מהרגע הראשון הייתה בי התלבטות רבה בשאלה מהו המקום הנכון עבורי", הסבירה, "המקום בו יכולותיי וניסיוני יוכלו לבוא לידי ביטוי בדרך המיטבית והגעתי למסקנה שכהרגלי, אני חייבת ללכת למקומות שהלב מוביל אותי".

עם זאת מורן הבהירה כי היא אינה עוזבת את המפלגה: "אני שמחה ושלמה עם המפלגה בה בחרתי, מתכוונת להמשיך ולפעול במלוא המרץ בכדי ש'יש עתיד' תהפוך להיות מפלגת השלטון, כיוון שאני מאמינה בה, מאמינה בדרכה ובערכים שהיא מובילה ומאמינה בעומד בראשה".

"אני משערת שיהיו לא מעט שיתאכזבו מהחלטתי ועל כך התנצלותי, אבל למדתי (ולימדתי) במשך כל חיי ללכת בעקבות הלב, והלב שלי, התשוקה שלי, היא לא במגרש הפוליטי. מאמינה שאמצא את הדרך לתרום כמיטב יכולתי בכדי לעשות טוב למדינה ולחברה בדרכים אחרות". בהודעתה מורן הודתה ללפיד ושאר חברי המפלגה ואיחלה להם הצלחה בבחירות.