ממונה הבטיחות הקים חברה מתחרה, נתבע, ולא יישלם פיצוי לחברה התובעת. אילוסטרציה: freepik

למרות שחתם על הסכם סודיות, התפטר והקים חברה מתחרה, תושב באר שבע, ממונה בטיחות במקצועו, אשר נתבע על ידי החברה בה עבד לשלם לה פיצוי של מאות אלפי שקלים, לא ישלם לחברה התובעת ולו שקל אחד.

מכתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב על ידי בא כוחה של החברה התובעת, עו"ד רפי שפטר, עלה כי הנתבע הבאר שבעי (38) הועסק בחברה התובעת כממונה בטיחות במשך כארבע שנים עד להתפטרותו בתחילת השנה האחרונה, וכעבור ימים הקים חברה מתחרה.

החברה ממנה התפטר תבעה ממנו לשלם פיצוי בסך 654 אלף שקל, בין היתר בגין הפרת סודות מסחריים, שידול עובדים בחברה לעבור ולעבוד בחברה אותה הוא הקים, הפצת פרסומים שקריים, לטענת התובעת, ובגין החזר כספים עבור הכשרות שעבר במהלך עבודתו בחברה התובעת.

בכתב התביעה נטען כי ממונה הבטיחות שהתפטר חייב לפצות אותה כי הוא פעל בחוסר תום לב תוך הפרת הסכם הסודיות עליו חתם. לטענת החברה התובעת, ביצע הנתבע ניסיונות בלתי נלאים לגזול את לקוחותיה של החברה תוך שימוש במידע סודי של החברה, שידל עובדים לערוק לחברה שהקים, וכל זאת תוך הוצאת דיבתה של החברה בה עבד כשהוא טוען לכאורה, כי החברה בה הועסק עומדת בפני פשיטת רגל.

עוד נטען בכתב התביעה כי במהלך עבודתו בחברה הוא דיווח דיווחים כוזבים, ושישה ימים לאחר שהתפטר כבר הקים אתר אינטרנט לחברה אותה הקים.

מנגד, טען הנתבע, באמצעות באי כוחו, עורכי הדין אלי דמרי ורווית ישי, כי החברה התובעת סילפה את המציאות במטרה להגביל את החברה החדשה אותה הוא הקים תוך פגיעה בחופש העיסוק שלו. באי כוחו גם הכחישו כי מרשם פעל כדי לגנוב לקוחות או עובדים או שהפיץ שקרים.

בכתב ההגנה טענו באי כוחו של הנתבע, כי אין פסול בפעילות להקמת חברה לאחר שמרשם הודיע על התפטרותו, וכי החברה התובעת לא הציגה ולו דוגמה אחת ללקוח לשעבר של החברה ממנה התפטר שעבר לחברה המתחרה.

בסופו של דבר הגיעו שני הצדדים להסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין על ידי השופט דורי ספיבק, לפיו ממונה הבטיחות לא ישלם כל פיצוי לחברה התובעת והוא מתחייב שלא לקיים קשר עסקי כלשהו עם 20 חברות ספציפיות עימן עבד במהלך עבודתו בחברה התובעת וזאת למשך שנה.