הקרב על ראשות לשכת עורכי הדין במחוז הדרום נכנס להילוך גבוה. הבחירות, שיתקיימו ב-18 ביוני, הולכות להיות מעניינות ומותחות ובמידה רבה יקבעו לאן פני הלשכה, במחוז שבו 3,991 עורכי דין בעלי זכות בחירה.

וודאי יש לעורכי הדין עמדה לגבי נושאים בוערים הנמצאים במחלוקת, כגון חוק החסינות ופסקת ההתגברות, אולם מה שמעניין את מרבית עורכי הדין, הוא מעמדו של המקצוע, שיתוף הפעולה מול הנהלת בתי המשפט ומשרד המשפטים, ימי עיון וגיבוש ועוד.

מכל מקום, לא ברור מי ייבחר להוביל את הלשכה בשנים הבאות, אולם דבר אחד בטוח, תהיה זו דמות חדשה שתביא משב רוח אחר בלשכה, מכיוון שיו"ר לשכת עורכי הדין במחוז הדרום ב-12 השנים האחרונות, עו"ד דני אליגון, הודיע כי לא יתמודד שוב לתפקיד ויפנה את הבמה לאחרים.

עו"ד דני אליגון. יפנה את הבמה אחרי 12 שנים בתפקיד. צילום: הרצל יוסף

דרכו הציבורית של אליגון בלשכת עורכי הדין החלה לפני למעלה מ-16 שנים כחבר הלשכה וכיו"ר: "מדובר בתקופה ארוכה, מלאת אתגרים, עם הישגים בכל תחומי העשייה", אומר אליגון. חברים רבים ומכרים לחצו על אליגון להמשיך לקדנציה רביעית, אולם החלטתו לא להתמודד היא סופית: "בכנות אומר ששקלתי לעשות כן, יחד עם זאת החלטתי כי די והותר, הגיע הזמן לסמן מטרות אחרות וחדשות ולפנות את מקומי כיו"ר ועד המחוז".

הכירו את המתמודדים
עם פרישתו של אליגון מהמירוץ, מתמודדים על ראשות המחוז שלושה עורכי דין: עו"ד ליאור מרקוביץ' תושב להבים, עו"ד חן אביטן מבאר-שבע ועו"ד אלעד דנוך מאשקלון.

"אני מביא להתמודדות הזו בשלות, ניסיון ומוניטין שצברתי במהלך שני עשורים של עיסוק בעריכת דין", אומר עו"ד ליאור מרקוביץ' (43) נשוי ואב לשלושה ילדים. עו"ד מרקוביץ' נולד, גדל והתחנך בבאר-שבע, ומזה 18 שנים הוא בעלים של משרד 'מרקוביץ' ושות'' המתמחה בתחומי המשפט אזרחי מסחרי, בתחום המוניציפאלי ובחדלון פרעון.

עו"ד ליאור מרקוביץ'. צילום: אדוה אזולאי

"אני רואה את הלשכה כבית שמעניק תמיכה לחברים, נגיש לכולם, דואג לחברים, מחבר אותם, מקל עליהם ככל האפשר את ההתנהלות היומיומית", מבטיח עו"ד מרקוביץ', שלאחרונה פנה לוועדת הבחירות בדרישה להציב עוד קלפיות בבאר-שבע לקראת הבחירות, משום שכמחצית מהבוחרים הינם מבירת הנגב.

עו"ד חן אביטן (46) נשוי ואב לשישה ילדים, הינו בעלים ומנהל משרד גדול המצוי בבאר-שבע. משרדו של אביטן מייצג משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות ולקוחות מסחריים ופרטיים בתחומי המשפט האזרחיים השונים.

עו"ד חן אביטן. צילום: אייל מנקיטה

"אני מאמין באמת ובתמים שלעורכי הדין מגיע יותר", אומר עו"ד אביטן, "הן בהכרת התודה מצד הלקוחות והן במתן הסיוע, הליווי והתמיכה מלשכת עורכי הדין שזה הגוף שאמור לייצג את כל חבריו". עוד מוסיף ואומר עו"ד אביטן, "כאשר מעמד עורכי הדין בישראל מצוי בשפל שטרם נודע כמותו, אני חש מחויב לעשות ולפעול על מנת להציל את כבוד המקצוע ומעמד עורכי הדין".

עו"ד אלעד דנוך (34) נשוי ומתגורר באשקלון, שותף במשרד עורכי דין עם שלוחות באשקלון ובאר-שבע, מכהן כיום כממלא מקום יו"ר מחוז דרום. במסגרת הקמפיין הוא מקיים כמעט מידי יום חוגי משרד ונפגש עם עורכי דין ומבקש לשמוע מהם על תובנות חדשות לקראת הבחירות.

עו"ד אלעד דנוך. צילום: זוהר שטרית

"אני נחוש לחולל מהפכה אמיתית בלשכה", אומר דנוך, "להחזיר את מחוז הדרום לעורכי הדין, להגביר את היקף הפעילויות בכל ערי מחוז דרום, בדגש על פעילויות עומק ופרקטיקה, לפתוח לשכות קשר בערים הקטנות, להקים מועדון צרכנות מחוזי משובח ולחזק את הלשכה בבאר -שבע".