זירת התאונה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בתאונה קשה בכביש בין לקיה ללהב נהרג היום (שישי) בצהריים אדם אחד ושלושה נוספים פונו לבית החולים סורוקה, בהם גם ילד בן 8. ככל הנראה מדובר בתאונה חזיתית בין שני כלי רכב פרטיים. חקירה נפתחה לבדיקה נסיבות התאונה.

בשעה 13:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על רכב שהתהפך בכביש 358 מלקיה ללהב. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 30 ופינו לסורוקה 3 פצועים, בהם גבר כבן 20 במצב אנוש עם פגיעה רב מערכתית כשהוא מורדם ומונשם ושני פתועים נוספים במצב בינוני, בהם ילד כבן 8 עם חבלות בראש ובחזה וגבר כבן 20 עם חבלת ראש.

מעוצמת הפגיעה אחת המכוניות הוסטה לשוליים. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

לצוותי הרפואה לא נותר אלא לקבוע את מותו של אחד הנהגים. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

פעולות חילוץ בזירת התאונה. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א, שי אראל סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד, חלקם הקדמי של כלי הרכב נפגע קשות ואחת המכוניות הוסטה לשוליים מעוצמת הפגיעה. נהג אחד הרכבים, גבר כבן 30, נלכד כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית, ביצענו בו בדיקות רפואיות תוך כדי פעולות החילוץ המורכבות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. שלושה נפגעים נוספים מהתאונה שחולצו מהרכבים טופלו בשטח על ידי הצוותים של מד"א ופונו לבית החולים סורוקה כשמצבו של אחד אנוש והשניים הנוספים במצב בינוני".

רשף אריק אלימך, מפקד משמרת בתחנת כיבוי האש ב"ש סיפר: "כאשר הגעתי למקום, היה מדובר בתאונה בין שני כלי רכב שנכנסו חזיתית. פאראמדיק שהיה במקום דיווח לי שישנם 2 לכודים ברכבים, לכוד במצב קשה, ולכוד ללא רוח חיים. מיד התחלתי לחלץ את הלכוד במצב קשה, בעזרת ערכה להתערבות מהירה מהרכב, תוך כדי חילוץ הלכוד קיבל טיפול רפואי מצוות הרפואי במקום. מדובר בתאונה קשה מכיוון שמדובר בכביש בין-עירוני דו-סטרי".

מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה בידי בוחני תאונות דרכים ממרחב הנגב.