● מתי מתחילה השבת שלך?
"השבת שלי מתחילה ביום שישי בבוקר. הילדים קמים לבית הספר ואני מתחילה במלאכת האפייה. בעלי אלברט והילדים יודעים שבשבת בצהריים מחכה להם הפיצה של אמא. לרוב, במהלך השבוע כולם עסוקים בלימודים ובעבודה ואין הזדמנות אמיתית לשבת יחד ולדבר.

"לאחר שמסיימים עם סידורי השבת ונחים מעט, אני ובתי מדליקות נרות שבת והבנים מתארגנים לבית הכנסת. כשהם יוצאים לבית הכנסת, לבושים בחולצות לבנות, אז אני מרגישה באמת את אווירת השבת המיוחדת".

משפחת מרציאנו-דודפור בהרכב מלא | צילום: הרצל יוסף

● מי מכין ומה מכינים לארוחת השבת?
"אנחנו אוהבים להעביר את השבת בקרב המשפחה המורחבת. ביום שישי בערב אנחנו מתארחים אצל הוריי יחד עם כל אחיי וילדיהם. ביום שבת בבוקר אנחנו מתארחים אצל הוריו של בעלי יחד עם אחיו וילדיהם. כך יוצא שבמהלך השבת אנחנו נפגשים עם כל המשפחה וגם נהנים מתבשילי המטבח המרוקאי והפרסי, אותם מבשלות הסבתות, סבתא דינה וסבתא חנה. ילדיי נוהגים לומר שמרגיש שכשסבתא מבשלת יש לה 'תבלין של אהבה'. הן באמת בשלניות יוצאות דופן".

● מה המאכל המועדף על שולחן השבת?
"האוכל מגוון והסבתות מפנקות ומבשלות לכל נכד את המאכלים האהובים עליו. השולחן מלא במאכלים ובקינוחים. המאכל שאני הכי אוהבת הוא דג חריף ברוטב אדום. זה המאכל האהוב עליי עוד מילדות ומסמל את ערב שבת עבורי".

● הולכים לבית הכנסת?
"אנחנו מגדירים את עצמנו כאנשים מסורתיים. הולכים בכל ערב שבת לבית הכנסת, עושים קידוש ומשלבים את המסורת בתוך השבת שלנו. לצד זה מנצלים את השבת לנסיעות, טיולים ולבילויים משותפים. מקיימים אורח חיים שיש בו מן המסורת ומן החילוניות במקביל, בדרך שבה אנו מאמינים שנכונה לנו".

● את מצליחה לנוח בשבת?
"בשבת אני מקדישה זמן לכל הדברים שאני לא מספיקה במהלך השבוע, כמו קריאה, צפייה בסרטים, בילוי בים וטיולים ברחבי הארץ. כל אלו נותנים לי כוחות ואנרגיה וגורמים לי הנאה רבה".

● מהו בילוי השבת המשפחתי המועדף עלייך?
"בימי הקיץ אנחנו אוהבים לנסוע לים. אנחנו גם מאוד אוהבים את הטיילת ביפו. יש בה אווירה קסומה, והליכה בסמטאותיה מרגישה כמו הליכה בעיירה אירופאית. אוהבים את הצפון ולטייל בנחלים. הבילויים האלה מגבשים את כולנו וממלאים אותנו בחוויות".

● זיכרון ילדות מיוחד מהשבת?
"זיכרונות הילדות שלי הן מהשבת באופקים, העיר בה גדלתי. אווירת שבת מיוחדת של קהילה חמה ואוהבת. תחושה של קירבה וערבות הדדית, התכנסויות עם הרבה שמחה וצחוק".