נזק עצום נגרם לבית באחת משכונות העיר מפגיעת רקטה. האם ושלושת ילדיה ניצלו בנס כאשר ברגע האזעקה רצו לממ"ד. אחד השכנים שנמנה עם כוחות הביטחון, היה הראשון ביחד עם עוד שכן שהגיעו להעניק עזרה למשפחה שביתם נפגע: "קפצנו מעל דלת החצר שהיתה נעולה, ראינו את האם וילדיה מפוחדים וסייענו ככל האפשר".

"יצאנו החוצה וראינו נזק גדול", סיפר מוטי גולדשטיין שגר בסמוך. צילום: יעקב לוי

אילן אוזן שביתו גם נפגע מהרקטה סיפר "התעוררנו לקול אזעקה, היתה קצת פאניקה ונכנסנו מיד לממ"ד ומיד שמענו בום חזק. אחרי הבום יצאנו החוצה וראינו המון אנשים ובהלה גדולה". מוטי גולדשטיין שביתו גם נפגע סיפר "שמענו בום מחריד וידענו שזה נפל בבית לידינו. יצאנו החוצה וראינו נזק גדול".

אילן אוזן. "בהלה גדולה". צילום: יעקב לוי

מוטי גולדשטיין ובנו נדב על רקע ההריסות. צילום: יעקב לוי

הרב יהודה דרעי. סיוע למשפחה. צילום: יעקב לוי

"התעוררנו משינה ורצנו לממ"'ד בבית. חיכינו כמה רגעים ופתאום היה בום אדיר שהרעיד את הבית שלנו, והבנו שזה נפל ממש קרוב", מספרת השכנה אורית קדוסי, שביתם שוכן מול הבית שנפגע. "יצאנו החוצה אחרי עוד כמה רגעים והריח החזק של אבק השריפה לא השאיר ספק שבית סמוך נפגע. ממול היה מחזה קשה לצפייה. הבית עצמו נפגע והעשן, האבק והבלאגן היו בלתי נסבלים. אני מקווה שכולם יהיו בסדר וזאת תהיה הפעם האחרונה שמשהו כזה קורה".

הרב יהודה דרעי שהגיע למקום האירוע אמר: "קרה פה נס גדול, נעשה הכל כדי לעזור למשפחות".

בשלב זה האם ושלושת ילדיה נמצאים אצל שכנים ומבקשים לא להפריע להם. צוותים של אגף הרווחה ומס רכוש הגיעו למקום וההריסות מפונות. בבאר שבע ורשויות נוספות שסמוכות לעוטף עזה (שדות נגב ואשכול) הודיעו על ביטול הלימודים במוסדות החינוך.