הכל בגלל חילזון. מי מאיתנו לא אסף שבלולים וחלזונות בילדותו? עם עונת הגשמים, הזוחלים האיטיים והריריים יוצאים החוצה ושולחים מחושים אל העולם. בעקבותיהם תמיד נמצא ילד או ילדה, אוחזים בקופסת נעליים ישנה שמולאה בעלי חסה. אולם המחזה הפסטורלי הזה לא מצא חן בעיני אמא אחת מבאר שבע וכאן מתחיל סיפור שאין ברירה אלא לתאר אותו במילה אחת - הזוי.

הפוסט הפך לקמפיין השמצות ואיומים. אילוסטרציה: pixabay

כשאותה אמא הבחינה שבגן עירוני אליו הולכת ילדתה מגדלת הגננת זוחלים בטרריום (בית גידול לזוחלים, מעין אקווריום יבשתי), היא פנתה לגננת בבקשה לשחרר את היצורים הקטנים. לאחר שהגננת סירבה והסבירה כי הטרריום ותכולתו מיועדים למטרות לימוד וחקר, פרסמה האם פוסט ובו קריאה להציק לגננת עד שתיאות לשחרר את הזוחלים. אל הפוסט היא צירפה את מספר הטלפון של הגננת.

מאותו רגע החלה הגננת לקבל מטר של הודעות ושיחות מאנשים זרים. חלק מההודעות הכילו שפה כל כך בוטה וחריפה שהגננת נאלצה לפנות למשטרה על מנת להגיש תלונה על הטרדה. 

גם התגובות לפוסט המקורי, שנמחק בינתיים, היו אלימות: "נראה לי שצריך לאיים ולהגיד לה שאנחנו בדרך לבית שלה לעקור לה את הראש", כתבה גולשת. "אולי נסגור את הגננת בקופסה ונראה אם יהיה לה אוויר?", כתבה אחת המגיבות  לפוסט. ואחרת השיבה "הייתי מתה לעשות את זה, כדי שהיא תרגיש איך זה".

המגיבים לפוסט המשיכו לתקוף: "גננת מפלצת", "הייתי הופכת לה את הראש", "היא תקבל את העונש שלה" ועוד ועוד.

חלק מהתגובות לפוסט המקורי, שנמחק בינתיים. צילומי מסך

"אי אפשר להבין מה היא עוברת", סיפרה חברה וקולגה של הגננת, "כל העניין קרה בגלל שהיא גידלה שבלולים לשם חקר בתוך טרריום, כמו שכל הגננות עושות. היא אישה מדהימה - גננת בחסד עליון, אמא למופת, מתנדבת בגמ"ח. אישה שהיא כולה נתינה. היא לא תיארה לעצמה שזה יהפוך לכזה בלגן".

בעקבות הגשת התלונה במשטרה הוצא צו הרחקה לאותה אם, שלא תוכל להיכנס לגן אפילו בזמן מסיבת חנוכה המתקרבת.

במשרד החינוך אמרו למיינט באר שבע היום כי "בעקבות המקרה הגננת ממש מפחדת מהאלימות והאיומים - והכל בגלל חילזון. אפילו בזמן שהגננת היתה במשטרה כדי להגיש את התלונה, אותה אמא המשיכה להתקשר אליה. משרד החינוך, יחד עם ארגון הגננות הארצי וארגון המורים, נמצאים בתמונה ומלווים את הגננת".

"נדגיש כי יש אישור לגדל זוחלים למטרות למידה בתוך גני הילדים, אותם זוחלים משוחררים אחר כך לטבע ולא נגרם להם כל נזק".

מהסתדרות המורים נמסר: ״מדובר במסע הסתה פרוע ואלים כלפי עובדת הוראה, גננת, מוערכת ומקצועית. זה מעשה שיש לגנות בכל תוקף בנוסף לפעולה משפטית שיש לנקוט כנגד התוקפת. מקרים כאלה מהווים תמרור אזהרה לכל הגורמים במערכת, שצריכים להתגייס ולהגדיר קווים ברורים להתנהלות של הורים מול עובדי הוראה. אנו מגנים כל גילוי של אלימות כלפי עובדי הוראה. נעניק לגננת ליווי משפטי מלא ונגיב בחריפות אם התנהלות כזאת או דומה לה תימשך״.

הגן יושבת לשעתיים ביום ראשון הקרוב.