הפיתוח המואץ של באר־שבע והגידול בהיקף הפעילויות, מחייב גידול בשירותי התחבורה הציבורית. לצורך כך הובאה תוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, להגדיל באופן משמעותי את צי הרכבים במסוף בדרך ג'ו אלון בסמוך לבית העלמין החדש, שייאפשר גם בניית חניון לילה.

"מטרת התוכנית להסדיר מצב קיים ולהרחיב חניה עבור מסוף תחבורה ציבורית", נאמר בהצעה שהוגשה.

השטח עליו ממוקם המסוף. לא יורחב | צילום: הרצל יוסף

אולם התוכנית שנכללה בסדר היום של הוועדה הוסרה ולא נדונה זאת בשל הצורך לבחון חלופה אחרת אשר עונה לצורכי התחבורה והתנועה של המקום, שכבר כעת נחשב לאזור בעייתי מבחינת עומסי תנועה במקרים של לוויות גדולות.

יש לציין כי סוגיית הקמת מסוף לתחבורה הציבורית עלתה לדיון כבר בשנת 2016. בתחילה הוחלט על הקמת המסוף ברחוב בר ניסן בשכונת נווה זאב ואף הוחל בהכשרת שטח חניה לאוטובוסים. כשנודע לתושבים על התוכנית הם הקימו קול זעקה ופתחו בהפגנות בטענה כי הקמת המסוף עלולה לסכן ילדים בדרכם לבית הספר. בסופו של דבר, הוחלט להקים את המסוף במתחם סמוך לבית העלמין החדש. אלא שגם במיקומו החדש של המסוף התעוררו בעיות תנועה.

חבר המועצה, משה ינאי, העלה בזמנו הצעה לסדר שעניינה פקקי תנועה בכניסה לבית העלמין והצורך לתת פתרונות לבעיות התנועה במקום. כעת התוכנית להרחבת מסוף התחבורה הוסרה וייבחנו חלופות אחרות.