פסטה. איך בונים מזה גשר? | צילום המחשה: pixabay

כשנגיע לגשר – נבשל אותו: השבוע נערכה תחרות בניית הגשרים השנתית מפסטה של מכללת SCE. איך בונים גשר מפסטה? הסטודנטים היצירתיים הוכיחו שהכל אפשרי. 

במסגרת התחרות התבקשו הסטודנטים לתכנן ולבנות גשר מפסטה, דבק וחבלים דקים. הקבוצה המנצחת היא הקבוצה שהתכנון שלה הצליח לשאת את המשקל הרב ביותר.

 התחרות התקיימה במסגרת קורס "סטטיקת מבנים 2", בהנחיית המרצה ד"ר מרינה פירר, של המחלקה להנדסת בניין ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. לתחרות הסטודנטים התבקשו לתכנן ולבנות גשר שיעמוד במשקלים גבוהים. האתגר: הגשר צריך להיות בנוי מפסטה.

את הגשרים בנו הסטודנטים לפי מספר חוקים – חומר העבודה חייב להיות רק 500 גרם פסטה (חבילה אחת), את מוטות הפסטה מותר לחבר אך ורק בדבק מגע או חבל דק, הגשר צריך להיות באורך של מטר אחד, בגובה של עד 50 ס"מ וברוחב מינימלי של 5 ס"מ.

במהלך התחרות הציבו הצוותים את המבנה שבנו כך שהוא בין שני משטחים המרוחקים מטר אחד זה מזה. לאחר שהציבו את הגשרים במקום, החלו הצוותים להעמיס על הגשר משקולות במטרה לבחון מתי הוא נשבר וכמה הוא יכול לשאת.

חברי הקבוצה הזוכה צילום יחצ

למרות התנאים הקיצוניים הצליחו צוותים רבים להגיע למשקלים מרשימים אך הצוות של שמואל חדד, יגל חורי, אביאל חלילי, אורן לוי, אריאל לכטמן, ושלומי קוברמן, ניצחו בתחרות לאחר שבנו גשר במשקל 550 גרם בלבד שהחזיק את המשקל הבלתי נתפס של 15 ק"ג.

"תחרות גשר מספגטי שקיימנו במחלקה היא חלק מתכנית Project Oriented שמנהיגה המכללה" סיפר ד"ר דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין.

עוד הוא מסביר כי, "הצגנו לסטודנטים בעיה הנדסית מוכרת – תכנון ובניית גשר. בשביל ההתנסות המעשית וכדי להציג להם שלעיתים צריך לצאת מהקופסה כדי להצליח, ביקשה מהם המרצה שהגשר ייבנה מפסטה יבשה בלבד. במהלך התחרות הסטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. משיחות עם הסטודנטים אנו לומדים שחווית היצירה, לצד החישובים ההנדסיים הדרושים, גורמת להם להבין את הדברים בצורה מוחשית יותר. תכונות אלו הן הכרחיות לכל מהנדס בניין ולכן, מעבר להוואי המחלקתי, מדובר במשימות מהותיות התורמות לאיכות הסטודנטים".

כשנגיע לגשר נבשל אותו צילום יחצ