צומת אוהלים, בסמוך נמצאה הגופה. צילום ממצלמות נתיבי ישראל

התפתחות בחקירת נסיבות מותו של נאסר אל־ולידי (50), תושב הפזורה הבדואית, אשר גופתו נמצאה לפני כשבועיים בכביש 40, בקטע שבין צומת שרה לצומת אוהלים.

לאחר שבתחילת החקירה, שהוטלה על ימ"ר נגב, התייחסה המשטרה אל האירוע כאל מקרה רצח, ואחיו של אל־ולידי נעצר בחשד למעשה, הרי שבחלוף כשבועיים, עם התקדמות החקירה, מייחסת המשטרה לחשוד שנעצר עבירה של גרימת מוות. האירוע עצמו, כך נמסר מהמשטרה בתגובה לפניית מיינט באר שבע, נחקר כאירוע בחשד לגרימת מוות וכי מדובר באירוע דריסה.

על פי המשטרה, עלה החשד כי מותו של אל־ולידי נגרם כתוצאה מתאונת דרכים סמוך לביתו, ולפיכך, החקירה נמשכת על ידי בוחני תאונות דרכים במשטרת מרחב הנגב. היום (שלישי) הובא החשוד בדריסתו למוות של אחיו לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע ובהסכמת הצדדים הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

כזכור, בתחילת החקירה ייחסה המשטרה לחשוד את רצח אחיו וגם ציינו אז כי לחשוד יש זיקה לרכב שדרס את אל־ולידי. החשוד הכחיש את המיוחס לו וטען כי הוא זה שהזמין את המשטרה לזירת האירוע.

מנגד, טען אז נציג המשטרה במהלך הדיון שהתקיים בבית המשפט בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, כי החשוד לא היה זה שהזמין את המשטרה ואת מד"א וציין כי גרסאותיו של החשוד הן בעייתיות.

תחילה הוארך מעצרו של החשוד בשישה ימים, בהסכמת הצדדים, שלאחריהם הוארך מעצרו בימים נוספים. ביום שלישי הורה בית המשפט לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים, כאשר המשטרה מייחסת לו עבירה של גרימת מוות, שדרגתה פחותה בחומרתה מעבירת הרצח שיוחסה לחשוד בתחילת החקירה.