שלי מרגי ועקנין | צילום: הרצל יוסף

פרסום ראשון: פעילים חברתיים מתארגנים למחאה מול משרד הבינוי והשיכון בקריית הממשלה בבאר שבע בימים הקרובים, בשל מצוקות של משפחות הממתינות לדיור מזה שנים המתגוררות בדירות קטנות בשכירות.

המאבק למען זכות לדיור ציבורי מתעצם בשבועות האחרונים, זאת לדברי הפעילים עקב "בירוקרטיה וסחבת שלא נגמרת". משפחות לא מעטות בבאר שבע הזכאים לדיור מתגוררות בתנאי צפיפות קשים ומתקשות לתפקד.

"מי שנלחם למען הזכות לדיור לא צריך להתבייש מי שצריך להתבייש זו הממשלה שלנו", אומרת הפעילה החברתית למען דיור ציבורי, שלי מרגי (37), שמובילה את ההתארגנות למחאה של עשרות משפחות.

שלי מרגי ועקנין. צילום: הרצל יוסף

מרגי זועמת על פגיעה באוכלוסייה גדולה של ממתיני דיור: "רומסים את הגורל של המשפחות ולא נותנים להם הזדמנות להתחדשות ולרמת חיים טובה יותר".

מרגי, נשואה ואם לארבעה ילדים, מתגוררת בשכירות בדירה בשכונה ד' ברמת צפיפות נוראית לדבריה. בשל הצפיפות הרבה ותנאים בלתי סבירים, שתיים מבנותיה מתגוררות אצל אמא שלה זאת עד שתצליח לממש את זכאותה לדיור.

"אני זועקת את זעקת ילדי הדיור הציבורי כדי לצאת מהמצב שנקלענו אליו, רק על ידי מאבק ודרישת זכויות נצליח לקבל את מה שמגיע לנו", היא אומרת ומוסיפה: "כולנו יחד זה כוח גדול שיכול לשנות את המצב".

בביתה ברחוב רבי עקיבא, מרגי והפעילות מתארגנות למחאה, עשרות שלטים הוכנו מבעוד מועד ליציאה למאבק. על אחד השלטים נכתב: "הילדים שלי סרדינים".