עובדם סוציאליים ועובדי שירותי הרווחה ממשיכים ללוות את מירי תמנו (39) ושלושת ילדיה, שביתם ברחוב יצחק מודעי בשכונת רמות בבאר שבע נהרס בחודש שעבר מפגיעה ישירה של רקטת גראד.

לא ברור האם הבית ישוקם או יהרס. בינתיים המשפחה מתגוררת בדיור חלופי. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

גם שלטונות מס רכוש מטפלים במשפחה ובשלבים הראשונים ביצעו אומדן של הנזקים של הבית ברמות. עובדי מס רכוש ביצעו גם אומדנים של נזקים בבתים הסמוכים שנפגעו כתוצאה מההדף.

מיד לאחר שביתם נפגע, שוכנה משפחת תמנו במלון 'ליאונרדו' בעיר ולאחר שהייה קצרה נמצא למשפחה דיור חלופי. על פי חוות דעת של גורמי מקצוע שביקרו במקום ובדקו את המבנה הוכרז כי המבנה מסוכן ויש לגדר אותו ולמנוע כניסה למקום. גורמי המקצוע יצטרכו להחליט האם להרוס את המבנה או להחליט לשקם אותו.

בינתיים, המשפחה הוצפה בבקשות לסיוע ותרומות של גורמים שונים והנכונות לעזור מחממת להם את הלב. יחד עם זה, על פי גורמי סיוע שמבקרים אצל המשפחה, הם מתרשמים כי האם ושלושת ילדיה מתקשים לחזור לשגרה מלאה ואותו אירוע עדיין מלווה אותם. "קשה להם להשתחרר מהטראומה שעברו" אמרו גורמי הסיוע.

כזכור, לאחר פגיעת רקטת הגראד סיפרה האם מירי תמנו על המזל שהיה לה ולשלושת ילדיה, על רגעי הפגיעה והחילוץ, ועל ההתגייסות של רבים לעזרתה ועל תחושת הבלבול: "קרה לי נס" אמרה אז, "קיבלתי את החיים שלי, ובעיקר את חבורת הקסם שלי, בחזרה".

מהעירייה נמסר כי "משפחת תמנו מטופלת על פי החוק על ידי מס רכוש. למשפחת תמנו נמצא דיור חלופי".

עו"ד אורה תמנו, אחותה של מירי, סיפרה הבוקר: "המשפחה לאט לאט אוספת את השברים ומנסה לחזור לשגרה. לא קל מה שהם עברו. היום הם מרגישים כאבים פיזיים, זה כמו תאונת דרכים, מרגישים את הכאבים מאוחר יותר. אל תשכח שהם היו כלואים בתוך הממ"ד ולא יכלו לצאת כי הדלת נפגעה ולא נפתחה, וזו חוויה לא פשוטה".

תמנו מודה לכל מי שפונה לשאול לשלום המשפחה ולכל מי שמגייס תרומות ונכון לסייע: "אנחנו מודים על החום והאהבה". יחד עם הדאגה לשלום המשפחה, הם מבקשים קצת להניח להם כי גם כך הם עדיין שרויים בתול האווירה של האירוע הטראומטי ועדיין לא התאוששו.

"החיבוק לפעמים חונק את אחותי, היא רוצה קצת לנשום, היא מנסה לחזור לשגרה, מה שחשוב לתת לה את השקט לחזור לעצמה, לחזור לתפקוד שלה ולפעמים זה קצת מקשה על העניין. ושוב, הם קיבלו חיבוק רבתי ואנחנו אסירי תודה לכולם". יש לציין, כי המשפחה לא קבילה שום סכום כביכול מתרומות שנאספו.