איים לפגוע במנהל בגלל ביקור של חיילים. צילום: שאטרסטוק

ביקור של חיילי צה"ל באחד מבתי הספר ברהט ופוסט שנכתב בעקבות אותו ביקור לא מצאו חן בעיני תושב העיר בן 18. כעת הוא עצור בחשד שאיים לפגוע במנהל.

בשבוע שעבר נפתחה במשטרה חקירה בחשד לאיומים כנגד מנהל בית ספר ברהט, לאחר שהממונה הארצי על החינוך במגזר הבדואי פרסם פוסט ברשת החברתית ובו ציין ושיבח את ביקורם של חיילי צה"ל בבית הספר בעיר.

עם התקדמות החקירה נודעה זהותו של החשוד תושב רהט בן 18. החשוד אותר עוד באותו היום שבו הוגשה התלונה ונעצר בחשד לאיומים בפגיעה שלא כדין בגופו של מנהל בית הספר שאירח את חיילי צה"ל.

מעצרו של החשוד הוארך ואתמול (שני) עם סיום פעולות החקירה הוגש בידי התביעה המשטרתית כתב אישום, תוך בקשה למעצרו של החשוד עד תום ההליכים.

מנהל בית הספר אמר בתגובה לאיומים: "אנו מקיימים פעילויות עם פיקוד העורף, לטובת בטיחותם של תלמידי בית הספר וצוות המורים. אין מקום לאף אמירה שיש בה הסתה ואנו מקווים כי ימוצה הדין עם כל גורם המעודד לאלימות".

"משטרת ישראל תפעל באפס סובלנות כלפי גורמים הבאים לאיים ולפגוע בשליחותם של אנשי חינוך למען קידום השילוב בחברה הישראלית", כך נמסר מהמשטרה.

ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבן, איש חינוך בעצמו, אמר למיינט באר שבע, כי "אמנם לא ידוע לי על המקרה המדובר, אך אנחנו מגנים כל פגיעה באנשי חינוך וכל גילוי של אלימות בכלל".