שלטי בחירות מחוץ לבית הספר "בארי". צילום: יעקב לוי

חשד לניסיון הונאה במהלך הצבעה בבית החולים סורוקה. כתב חדשות 13 אלמוג בוקר דיווח כי ד"ר ליאור זלר, מנהל המחלקה הפנימית בבית החולים, הבחין היום (שלישי) בצהריים בכמה חסידי גור שעוברים במחלקה ומנסים לשכנע מטופלים להצביע ואף להשתמש בתעודת הזהות שלהם ולהצביע במקום. מנהל המחלקה הזעיק את אנשי הביטחון ואלה הזמינו את המשטרה. נפתחה חקירה.

בתגובה לפניית 'מיינט באר שבע' נמסר מהמשטרה כי: "בבדיקה עלה כי הגיעו שני חסידים לסייע לאנשים להצביע, מנהל המחלקה לא אהב את זה והזעיק משטרה. בסיום התייעצות עם היועצת המשפטית נקבע כי אין עבירה והם שוחררו לדרכם".

במספר קלפיות בבאר-שבע נרשמו בשעות הבוקר תורים ועומסים, בשעה שתושבי העיר נהרו לקלפיות בכדי לממש את זכותם הדמוקרטית. בקלפי במתנ"ס מרגליות בשיכון דרום, הורגש עמוס במיוחד כשרבים הגיעו בשעות הבוקר להצביע: "העדפנו להגיע עכשיו ולא בשעות אחר הצהריים, כי לך תדע בערב אולי יהיה יותר עמוס וגם הוריי אנשים מבוגרים ואין מי שילווה אותם להצביע", סיפרה אתי שהגיעה עם הוריה הנכים להצביע במתנ"ס.

תור בדרך לקלפי במתנ"ס מרגליות בבאר שבע. צילום: יעקב לוי

מחוץ לקלפיות במקיף ח' לשעבר. צילום: יעקב לוי

מחוץ לקלפיות ההצבעה בבית הספר "בארי" בעיר העתיקה בבאר שבע התפתח ויכוח בין תומכי ימין לתומכי שמאל, במהלכו נשמעו ביטויים "השמאל ימכור את המדינה" ו-"אנשים שמצביעים לנתניהו הם מקובעים ללא חשיבה". הויכוחים לא התפתחו לפסים אלימים, אולם הדבר מעיד על המתח הרב.

"למה כל שנאת החינם הזאת?", שאלה אישה מבוגרת שישבה על ספסל בעודה ממתינה בתור להיכנס לקלפי ולהצביע.

מחוץ לבית הספר הדו לשוני "דגניה" בשכונה ג' בבאר שבע חילקו פעילי מפלגת ש"ס ספרי תהילים עם תמונתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. ועדת הבחירות קבעה כי החלוקה חוקית.

הספר שחילקו פעילי ש"ס. צילום: יעקב לוי

ויש כאלה שבחרו בטבע: כ-150 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, בהם גם האתרים בנגב: תל באר שבע שאירחה כ-400 מטיילים, פארק אשכול עם 2,000 חוגגים ושמורת עין גדי, אליה הגיעו כ-4,000 מטיילים.

בסורוקה מעל ל-250 מאושפזים ואנשי צוות הצביעו עד שעות אחר הצהריים בקלפיות שהוצבו ברחבי בית החולים. התקבל אישור מיוחד להגיע עם קלפי נייד ליחידה לטיפול נמרץ לב ולאפשר למטופלים שם למממש את זכות הבחירה.

תל באר שבע. צילום: מיכל גלדברט, רשות הטבע והגנים

חידות בציורים במגדל התצפית בתל באר שבע. צילום: מיכל גלברט רשות הטבע והגנים

פארק אשכול. צילום: אליאב יהודה רשות הטבע והגנים