התרופות שנתפסו בפשיטה | צילום: דוברות משרד הבריאות

חוקרי משטרת ישראל ביחד עם אגף אכיפה ופיקוח של משרד הבריאות עצרו ביום שני השבוע עוזרת רוקח בחשד שגנבה תרופות במאות אלפי שקלים ממעסיקה ומכרה אותם. מחר היא תובא לדיון בבית משפט.

בפעילות משותפת של מחוז דרום במשטרת ישראל ואגף אכיפה ופיקוח במ.הבריאות נעצרה נעצרה ביום שני האחרון 16.12.19, עוזרת רוקח בחשד שגנבה תרופות במאות אלפי שקלים ממעסיקה ומכרה אותם לבקשת משטרת ישראל מעצרה הוארך עד למחר.

בחיפוש שנערך בביתה של תושבת דרום הארץ, בו נטלו חלק רוקחי האגף לאכיפה ופיקוח ושוטרי הונאה דרום, נתפסו מאות רבות של תרופות מסוגים שונים החשודות כגנובות.

החיפוש נערך בעקבות מידע שהתקבל באגף האכיפה והמשטרה בו עלה חשד שהעוזרת רוקח המועסקת בקופה לקחה לביתה ציוד ותרופות מבית המרקחת בו עבדה.

התרופות שנתפסו בפשיטה | צילום: דוברות משרד הבריאות

במהלך החיפוש אותרו מגוון רחב של תרופות אשר היו חבויות בביתה של החשודה. נתפסו תרופות נרקוטיות הכלולות בפקודת הסמים, תרופות פסיכוטרופיות הדורשות משנה זהירות בניפוקן בעיקר בגלל התלות וההתמכרות שהן עלולות לגרום. תרופות אלו משמשות בעיקר לטיפול חרדות, והרגעה. נתפסו תרופות המשמשות לבעיות לחץ דם, כולסטרול, סכרת, וכן מבחר רחב מאוד של משחות.

התרופות שנמצאו אצל החשודה דורשות מרשם רופא ומותרות לניפוק רק בבית מרקחת ע"י רוקח מוסמך.

בנוסף לתרופות, אותר בביתה של החשודה כמות מסחרית של אביזרים רפואיים, תחבושות, מדי חום ועשרות רבות של אריזות של תוספי תזונה שונים. החשודה נעצרה לחקירה ומחר יתקיים דיון בעניינה בבית המשפט.

מנהלי בתי המרקחת, רוקחים, וצוות בתי המרקחת מתבקשים לדווח לאגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות על כל חשד לגניבה, זיוף והסטה של תרופות מייעודן המקורי. ניתן לפנות אלינו במייל modiin@moh.gov.il

"עבירת גניבה ממעביד היא עבירת פשע של עד 7 שנות מאסר מעבר לכך סחר בתרופות באופן לא חוקי פוגע בשלום הציבור ויכול לגרם לנזק בריאותי ומוות לצרכנים. אנו נמשיך לפעול יחד עם משרד הבריאות ולחשוף את העבריינים״, נמסר מהמשטרה.

"שימוש לא מושכל ולא לפי הצורך של התרופות עלול לגרום למגוון רחב ביותר של תופעות לוואי רבות ולסכן את בריאות הציבור עד כדי גרימת מוות", הוסיף מסר ד״ר רוני ברקוביץ, ראש אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות.