החשד: החזקת קטין בתנאי עבדות והתעללות. אילוסטרציה: שאטרסטוק

חשד להתעללות מזעזעת בשני אחים על ידי דודם. במשטרת ישראל הסתיימה חקירת חשד להחזקת קטין בתנאי עבדות, עבודות כפיה והתעללות בקטין חסר ישע

בתחילת החודש התקבל במשטרת ישראל דיווח על ילד בן 12 שהגיע לקבלת טיפול רפואי בבית חולים במרכז הארץ. שוטרים שהגיעו לבית החולים לתחקר את האירוע פגשו בקטין, אשר סיפר להם כי הוא עובר מסכת אירועים אלימים במאפיה בה הוא עובד יחד עם אחיו.

בתום הערכת מצב הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד בשילוב גורמי רווחה. עוד אותו היום נעצר בבית החולים דודו של הקטין, תושב עיר בנגב בן 25, שהיה יחד עימו, בחשד להחזקת קטין בתנאי עבדות, התעללות בקטין, תקיפת קטין, עבודת כפיה.

עם התקדמות החקירה, תוך עירוב גורמי רווחה והסתייעות בחקירות ילדים, התחזק החשד כי שני האחים הועסקו בתנאי עבדות וכפייה במשך שעות ממושכות במאפיה אצל דודם שנעצר. במהלך החקירה נחשפו חבלות קשות על גופם של הקטינים, אשר לדבריהם נגרמו תוך הצלפה בכבל חשמל בידי דודם וחשוד נוסף שנמלט, לאחר שאלה לא היו שבעי רצון מעבודתם של הילדים.

בסיום החקירה הוגשה הצהרת התביעה כנגד החשוד וכתב אישום בגין המיוחס לו. מעצרו הוארך מחר (שישי). "לילדים עומדת זכות טבעית להגנה מפני פגיעה, ניצול והתעללות ומשטרת ישראל תפעל בכל מקרה לחשד לביצוע עבירה פלילית כנגדם", כך נמסר מהמשטרה.