"מכון התקנים הולך להתפנות אוטוטו", אמר ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', בישיבת המועצה שהתקיימה בסוף השבוע שעבר בה דווח על התקדמות פרויקט שדרות רגר שהעבודות בו נמצאות בעיצומן.

מכון התקנים והמכון לחקר הנגב שוכנים מזה עשרות שנים בפינת רחוב השלום - שדרות שז"ר בשכונה ג', בשטח שנחשב יקר בשל קרבתו למרכז העיר ולמוסדות ציבוריים.

על פי התכנון שיובא בקרוב לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, על השטח שיתפנה יוקם מגדל מגורים (יתכן ויותר ממגדל אחד) כולל קומות מסחר, ויצטרף למגדלים המוקמים ברחבי העיר שמשנים במידה רבה את קו הרקיע של העיר. תוכנית פינוי מכון התקנים היא חלק מתוכנית המיתאר של שכונה ג' שפורסמה לא מכבר, המתווה את מדיניות העירייה לחדש את השכונה הוותיקה ולשדרג את התשתיות בתוכה, כחלק מתוכנית "התחדשות עירונית".

השטח של מכון התקנים צמוד לעבודות בשדרות רגר. צילום: הרצל יוסף

תוכנית פינוי מכון התקנים משתלבת עם תוכנית הפיתוח בשדרות רגר שמתבצעת בשני שלבים, ותהווה חלק בלתי נפרד מהשינויים במרחב זה. כזכור, השלב הראשון של ביצוע העבודות בשדרות רגר החל בשנה שעברה ובסך הכל יימשך כשנתיים. עם סיום שלב א' יחל מיד שלב ב' של העבודות שיחלו בקטע שבין דרך המשחררים ועד צומת אלי כהן בסמוך לקניון הנגב.

מעיריית באר־שבע נמסר בתגובה: "מדובר בתוכנית מתחם ברגמן, המהווה בסיס לפיתוח של פרויקט מרכזי הנמצא בלב העיר שהיה סגור לקהל הרחב. התוכנית מבוססת על שימור ליבת המתחם הכוללת את מרבית העצים וכן חלק מהמבנים הקיימים שעתידים להפוך למבני ציבור ובנייה משמעותית, בעירוב שימושים של תעסוקה, מגורים ומסחר.

שיווק המגרשים והמשא ומתן הוא בין האוניברסיטה לבין רשות מקרקעי ישראל. פיתוח המתחם הנ"ל יאפשר הקמת ציר להולכי רגל בין בניין העירייה וקריית הממשלה לבין בית החולים והאוניברסיטה. בתום העבודות המתחם יהווה מוקד התרחשות ופעילות משמעות בלב העיר, באיזון נכון בין שימור לפיתוח".