הכפר השיקומי 'עלה נגב - נחלת ערן'. צילום: דודו גרינשפן, ארכיון קק"ל

ילדה בת 5.5, בעלת רקע רפואי, נפטרה היום (שלישי) לאחר שככל הנראה נחנקה מממתק בכפר השיקומי 'עלה נגב - נחלת ערן' הסמוך לאופקים.

מהנהלת הכפר נמסר כי "בצער רב אנו מודיעים על פטירתה של תלמידה בת 5.5 בבית ספר לחינוך מיוחד בכפר. עקב מצב רפואי מורכב כבר לאחר הלידה, טופלה הילדה באשפוז ממושך במחלקת 'סיעודי מורכב' בכפר במסירות רבה על ידי הצוות המקצועי והמסור שלנו שטיפל בה מיום הגעתה".

על פי הודעה הכפר, בזכות שיפור במצבה שוחררה הילדה לפני כשנה לחיי קהילה, שם המשיכה מעקב רפואי במסגרת קופת החולים בה היא מבוטחת וקיבלה טיפולים לשיפור התפתחותה במסגרת בית הספר לחינוך מיוחד שבכפר. היום, לאחר שהילדה נמצאה במצוקה נשימתית, החלו פעולות החייאה על ידי צוות מקומי והוזעק צוות מד״א. "לצערנו כל המאמצים לא הועילו", נכתב בהודעה.

"דיירי וילדי הכפר השיקומי מצויים במצבים הרפואיים הקשים והמורכבים ביותר בישראל מבחינה בריאותית", אמרו בכפר, "אנו מטפלים בהם מידי יום באהבה, ברגישות ובאחריות, כדי לאפשר להם את הזכות לחיות בכבוד ככל אדם, למרות המוגבלות הקשה שיש להם. הנהלת ועובדי הכפר משתתפים בצערה העמוק של המשפחה, מחבקים אותה וכואבים איתה את כאבה. נמשיך ללוות אותם ולעמוד לרשותם. אנחנו נמצאים בקשר עם המשפחה ונעדכן אותם על נסיבות המקרה."