טקס חניכת יחידת האופנועים 'יואב' | צילום: דוברות המשטרה

את הרעיון להקמת היחידה שנועדה להילחם בעבירות תנועה ברחבי הדרום, יזם לפני כשנה מפקד המחוז הדרומי דאז, ממלא מקום המפקח הכללי כיום. הליך איתור וגיוס הלוחמים, תוך הכשרתם המקצועית והמבצעית, נמשך חודשים ארוכים.

במהלכו גם נרכשו אופנועים "דו-שימושיים" להם יכולות שטח וכביש מהטובות ביותר, הן לרוכב הבודד והן לעבודת זוג לוחמים על גביו, כקיים ביחידות לוחמי היס"מ השונות של משטרת ישראל. בין היתר, אופנועים אלו הותאמו למשימת הלוחמים והם מיועדים לאכיפת עבירות תעבורה מחד, ומענה ראשוני לתרחישי חירום, מאידך.

טקס חניכת יחידת האופנועים 'יואב' | צילום: דוברות המשטרה

יחידת האופנועים החדשה, בפיקודו של רב-פקד כתר צורן, בוגר היחידות המיוחדות, מונה 30 לוחמים שסיימו לאחרונה את הכשרתם וכעת נמנים על שורת לוחמי משטרת ישראל ולהם ערך מוסף מהמעלה הראשונה- לוחמי יס"מ מיומנים לאכיפת עבירות תעבורה.

לרשותם עומדים 15 אופנועים עמם יפעלו בצירי התנועה בדרום על פי תוכנית סדורה למאבק עיקש בעבירות התנועה, בדגש לעבירות הבריונות, שמסכנות לא אחת את ציבור משתמשי הדרך שומרי החוק.

מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר, ציין מהלך הטקס: "היחידה מהווה מכפלת כוח משמעותית ונוכחותם של השוטרים הלוחמים בכבישי הדרום תתרום לתחושת הביטחון של משתמשי הדרך".