גור הכלבים. הועבר למשפחה אומנת

צער בעלי חיים. התעללות בגור כלבים עלתה לאחרונה לתושב דימונה בתשלום קנס של יותר מ־13 אלף שקל. בעקבות שורה של תלונות שהגיעו למוקד העירוני בעיריית דימונה בדבר התעללות בגור כלבים בן כשלושה חודשים, פתחה המחלקה הווטרינרית של העירייה, בראשות ד"ר נטליה פורוסט, ובשיתוף המחלקה המשפטית העירונית בבדיקת התלונות והתברר כי אכן מדובר בהתעללות בגור הכלבים.

מבדיקת התלונות עלה כי גור הכלבים מגזע "רוטווילר", שהיה בבעלותו של תושב דימונה, הושלך באחד המקרים ממרפסת דירתו של בעל הכלב שבקומה השנייה. כתוצאה מכך נשברה ירכו של גור הכלבים והוא נזקק לניתוח של החלפת ירך. לאחר שטופל, הועבר גור הכלבים למשפחה אומנת.

בעקבות ההתעללות הגישה עיריית דימונה תלונה, באמצעות בא כוחה, עו"ד יהודה ירמולובסקי, נגד בעל הכלב על פי חוק צער בעלי חיים. במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים, בו הוא הודה במיוחס לו, הורשע בעל הכלב בהתעללות בגור הכלבים ושופט בית משפט השלום בדימונה, יורם ברוזה, גזר עליו קנס של 13,130 שקל. כמו כן חוייב הנאשם, במסגרת ההסכמה בין הצדדים, לחתום על התחייבות שלא לעבור כל עבירה על פי חוק צער בעלי חיים. סכום ההתחייבות עמד על 30 אלף שקל.

"נמשיך לאכוף את חוק צער בעלי חיים", ציין עו"ד יהודה ירמולובסקי, בא כוח עיריית דימונה, "ולא נאפשר פגיעה בבעלי חיים".