אחד הפצועים נלכד וכוחות הצלה פעלו לחילוצו. צילום: דבורות כבאות והצלה נגב

עדכון 16:30: כביש 232 נפתח לתנועה. שימו לב - כוחות בטחון והצלה עדיין במקום התאונה ולכן יש האטה בתנועה במקום.

תאונה קשה בכביש 232 אחר הצהריים (רביעי), סמוך לצומת רעים. שלושה פצועים, בהם גבר כבן 55 במצב קשה, פונו לקבלת טיפול רפואי בעקבות התנגשות בין משאית לרכב פרטי. בעקבות התאונה נחסם הכביש לתנועה.

בשעה 14:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על תאונת דרכים בין משאית לרכב פרטי בכביש 232 סמוך לצומת רעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ל-3 פצועים, בהם גבר כבן 55 במצב קשה עם חבלות בגפיים שפונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושני פצועים במצב קל.

זירת התאונה. הכביש נחסם לתנועת כלי רכב. צילום: דוברות מד"א

הכביש נחסם לתנועה ובוחני תאונות דרכים ממרחב הנגב פתחו בחקירה.

בחודש אוקטובר 2018 נהרג בהתנגשות קטלנית בין משאית לרכב פרטי בכביש 232 כפיר דינר ז"ל, בן 23 מקיבוץ סופה, שהיה בדרך ליום לימודים במכללת ספיר. 

על פי נתוני עמותת 'אור ירוק', המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי ב־15 השנים האחרונות (2018-2003) אירעו בכביש הזה למעלה מ־600 תאונות דרכים, בהן נהרגו 44 בני אדם ולמעלה מ־1,500 בני אדם נפצעו בדרגות פציעה שונות.

"כביש 232", ציין מנכ"ל עמותת 'אור ירוק', ארז קיטה, "ידוע ככביש דמים ולכן בשנת 2014 החליטה הממשלה להקצות 250 מיליון שקל לשיפור התשתית בכביש, פעולה שעד כה לא בוצעה ויכולה היתה לחסוך את חייהם של אזרחים רבים".

"מדובר בכביש צר ומפותל ללא גדר הפרדה שתמנע תאונות חזיתיות, וכמו כן הכניסות והיציאות ליישובים כמעט ואינן מוסדרות ומסכנות בכל יום את התושבים. מעבר לתשתית הרעועה, נוסעות בכל יום מאות משאיות בכביש, אשר עושות דרכן למעבר כרם שלום, ולכן מדובר בציר תנועה מרכזי שמזמן כבר היה חייב להיות מטופל כדי לצמצם את מספר התאונות הרב. חייבים להרחיב את הכביש לשני נתיבי נסיעה עם הפרדה בין הנתיבים, וחייבים להסדיר את הכניסות והיציאות מהיישובים כדי למנוע את ההרוג הבא".