הטנדר שבו הובילו החשודים את טוהר דוד. צילום: באדיבות דוברות המשטרה

מארגני מסיבת הטבע שהתקיימה בחודש אוגוסט אשתקד בחורשה סמוך לצומת גורל, שבעקבותיה מצאה את מותה החיילת טוהר דוד ז"ל בת ה־19, מואשמים בהריגה.

היום (רביעי) הגישה הפרקליטות, באמצעות עו"ד אליזבט ברנר אברהם, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע את כתב האישום נגד שני מארגני המסיבה, ליאון בגיו (32) מאשלים ושלמה פשרל (38) מבת ים, המייחס להם עבירת הריגה.

על פי עובדות כתב האישום, ארגנו השניים את מסיבת הטבע ללא אישורים של המשטרה וללא קבלת רשיון לקיומה של המסיבה מטעם המועצה האזורית בני שמעון. מכתב האישום גם עולה כי שני מארגני המסיבה לא שכרו שירותי אמבולנס או צוות רפואי כלשהו, אשר יעמוד בכוננות במתחם המסיבה ושיהיו ברשותו אמצעים להגשת עזרה רפואית מקצועית למי ממשתתפי המסיבה למקרה שייקלע למצוקה רפואית.

נאשם נוסף בפרשה הזו הוא עמרי חיון (34) מערד, סטודנט לרפואת שיניים שהועסק על ידי מארגני המסיבה כמוכר כרטיסים, ועל פי כתב האישום, הוא הציג עצמו כבעל ידע רפואי, חרף העובדה שלא היו ברשותו כלים מתאימים לטיפול בצעירה שמצבה הרפואי הלך והחמיר עד שפונתה לבית החולים.

בכתב האישום נטען כי "בשל מעשי הנאשמים או במחדלם, כל אחד לפי חלקו, כשהם מודעים לתוצאות האפשריות של מעשיהם, נקבע מותה של טוהר דוד ז"ל בבית החולים. מארגני המסיבה הנאשמים והנאשם הנוסף, בהיותו מי שהציג את עצמו כבעל ידע רפואי, גרמו למותה של המנוחה ביודעם כי כתוצאה ממעשיהם ומחדליהם הם צפויים לגרום למותה של המנוחה ובנטלם סיכון בלתי סביר לגרימת תוצאה זו".

בשעתו, כשעלתה סוגיית הגשת כתב האישום נגדם, טענו הנאשמים, באמצעות סנגוריהם, כי לא ניתן להאשימם במותה של הצעירה. לטענתם, ברגע שהבינו כי מצבה קשה הם פינו אותה לבית החולים.